24.11.2017

Rozhodli jste se raději pro samostatnou garáž, než si zbytečně ukrajovat prostor ze svého rodinného domu? Děláte mimořádně dobře.

Byla by velká škoda ubírat si zbytečně obytný prostor, který můžete využít jinak a mnohem efektivněji. Samozřejmě není problém postavit si garáž jinde.

 

Musíte počítat s rizikem požáru2

Možná se vám to na první pohled ani nezdá, ale hotové betonové garáže mají celou řadu výhod. Nejde jenom o poměrně velký prostor, který ušetříte v domě na jiné účely. Stejně důležitá jsou třeba i rizika požáru. Když máte garáž na automobil přímo v domě a parkujete tam – určitě jste si nepořizovali garáž jenom kvůli tomu, aby byla prázdná – samozřejmě musíte počítat se zplodinami z auta, může se v garáži na zem vylít olej, pohonné hmoty. Stačí potom jedna jiskra a je oheň na střeše, a to doslova.

Minimalizujete tepelné ztráty

Když je ale garáž jinde, samozřejmě i tam vzniká riziko požáru, ale tady shoří jenom samotná garáž, neobjevuje se riziko, že by plameny přeskočily na rodinný dům a strávily i jeho prostory. Samozřejmě pokud ovšem samostatná garáž nestojí hned vedle domu. Betonová garáž z jednoho kusu ale může stát kdekoliv. Navíc vyloučením garáže z prostor domu také minimalizujete tepelné ztráty, které v domě s garáží jinak nutně nastávají, a nelze je úplně odstranit.

Plech může klidně vypadat jako zeď

Na druhou stranu i plechové garáže stejně jako garáže z betonu lze umístit jinam. V současnosti by se měl tento typ garáží rozhodně ocitnout v hledáčku vašeho zájmu. Nabízejí totiž vysoký komfort parkování. Rozhodnete-li se pro tuto volbu, můžete využít výhod těchto garáží. Nabízí se totiž do nich i velmi rozsáhlé příslušenství. Nepodstatný není ani fakt, že jde o garáže s omítkou, které vypadají na první pohled jako zděné, a přitom finanční investice do nich je mnohem menší.