4.12.2017

Dřevo je coby stavební materiál nestárnoucí klasikou. I když přibyly různé materiály, navzdory tomu si dřevo stále ponechává svoji pozici coby materiálu, ke které se stále a vracíme. Platí to i v případě garáží. 

Nutnost údržby zájemce neodrazujedřevěná garáž

Ano, je to tak. Dřevo je skutečným evergreenem, přestože na rozdíl třeba od betonu vyžaduje určitou péči. Musí se natírat, aby se co nejvíce prodloužila jeho životnost. Nátěry jsou samozřejmě nákladné, vyžadují pokud možno každoroční opakování, nebo minimálně ve dvouletém intervalu je nutné je provést znovu. Přesto jsou dřevěné garáže stále populární a zřejmě nikdy nevyjdou z módy. Tento přírodní materiál je na omak velice příjemný a také skvěle zapadne prakticky na jakýkoli pozemek.

Rychlá montáž je výhodou

Pochopitelně montované dřevěné garáže jsou šikovnou stavebnicí, která se dá z jednotlivých dílů poskládat za pár hodin. V tom tkví velká výhoda tohoto typu garáží. Můžete parkovat v podstatě téměř ihned, jakmile se rozhodnete pořídit garáž. Na nic nečekáte. Garáž je smontována z dřevěných panelů velmi rychle. Pěkně vyřešená dřevěná garáž se pak podobá spíše efektnímu srubu, než čemukoli jinému. Plní tedy i funkci estetického prvku.

Tip na alternativu: betonové garáže

Využijte většího prostoru

Podobná garáž dřevěná navíc nabízí i prostor navíc, který se dá využít například i jako skladiště nářadí k autu, náhradních dílů a dalších věcí. Vyplatí se proto uvažovat při jejím pořizování prakticky a raději se rozhodnout pro rozsáhlejší řešení, tedy rozměrově větší garáž, která vám nabídne i zajímavou prostorovou rezervu, kterou můžete využít různým způsobem. Efektní a zároveň také účelná je i kombinace garáže s přístřeškem pro auto, které se často říká řešení 1+1.