10.1.2018

Jakou zvolit garáž? I když je dnes nabídka opravdu velice široká, mnoho lidí váhá a neví, kterou garáž vybrat. Proto vám jistě bude užitečný náš průvodce, z jakých garáží můžete vybírat. Možností je totiž samozřejmě celá řada. Můžete mít levnou a jednoduchou garáž, ale samozřejmě se dá pořídit i dražší řešení.

Váš vůz ochrání i plachtaplachtová garáž

První a vůbec nejjednodušší je plachtová garáž. Jde o velmi levný způsob, jak zagarážovat svůj vůz. Na ocelové konstrukci je natažena voděodolná krycí plachta z tkaného polyethylenu. Má vysokou odolnost proti protrhnutí. Dovolí udržet vnitřek úplně suchý i během deště. Rozmary počasí zkrátka nikoho nezaskočí. Velkou výhodou je, že montovaná konstrukce z oceli umožní konstrukci velice snadno smontovat a opět rozmontovat. Díky tomu je garáž velice mobilní.

Mobilita i komfort zároveň

O něco dražší jsou plechové garáže, které ale také nabízejí velmi dobrou variantu uložení vašeho vozu. Jejich devizou je hlavně to, že zachovávají stejný komfort parkování jako garáže zděné, ale přitom s mnohem menšími náklady. Právě proto řada lidí volí tuto variantu. Navíc i plechová garáž je mobilní. Dodávají se pozinkované, takže díky úpravě pomocí žárového zinkování vykazují mnohem delší životnost. Dají se také upravit barevným RAL lakováním.

Betonová varianta je nákladnější

Konečně třetí variantu představují betonové garáže. Ty nabízejí opět srovnatelný komfort jako zděné garáže. Mnohdy lidé přemítají, zda dát přednost plechové garáži, nebo prefabrikované betonové garáži z jednoho kusu. Plechová garáž má výhodu větší mobility, protože se dá rozebrat a znovu sestavit jinde. Betonová garáž je sice rovněž mobilní, ale musíte ji přemisťovat jako celek pomocí těžké techniky. Také bývá nákladnější, než garáž plechová.