pergoly

pergoly3katalog 2014 35katalog 2014 36katalog 2014 37katalog 2014 38katalog 2014 39

Pergola - výhody

Jako pergola je označována jednoduchá zahradní stavba porostlá popínavými rostlinami, jejíž účel je především dekorativní. Vedle zkrášlování zahrady však také tvoří vhodné místo pro odpočinek. Na trhu jsou pergoly k dostání v mnoha provedeních. Je tak zcela na vás, jestli dáte přednost dřevěné pergole nebo se více líbí hliníková pergola.

Donedávna byly nejrozšířenější nezastřešené dřevěné pergoly, ty jsou však již na ústupu. Do středu pozornosti se nyní dostávají zastřešené pergoly. Jak dřevěné, tak hliníkové či dokonce zděné.

Umožňují totiž trávit čas venku bez ohledu na to, jestli právě svítí slunce nebo prší. Zastřešená pergola vás ochrání nejen před deštěm, sněhem, kroupami, ale také větrem. Ochranu proti větru lze ještě zvýšit instalací bočních stěn. Zároveň poskytují během slunečných dní vítaný stín.

V případě náhlé změny počasí, tak nemusíte přerušovat práci či odpočinek nebo schovávat zahradní nábytek a podobně. Díky zastřešení, totiž můžete nerušeně pokračovat pití kávy, zábavě a celé řadě dalších aktivit. Pergola vybavená střechou, je také ideálním místem pro uspořádání grilování. Zároveň může nahradit chybějící přístřešek pro auto nebo posloužit jako skladovací prostor.

Hliníková pergola

Hliníková pergola je oblíbená především kvůli své odolnosti vůči povětrnostním vlivům a dlouhé životnosti, která zpravidla přesahuje 30, ale i 40 a více let. A zároveň jsou pergoly z hliníku zcela bezúdržbové. V případě dřevěné pergoly je nutné počítat s vysokými nároky na pravidelnou údržbu a kratší dobou životnosti, která většinou nepřesahuje 20 let.

tn zoom obrazek 422

Střecha hliníkové pergoly

Pro zastřešení hliníkové pergoly je nejčastěji používán polykarbonát s aplikovanou ochranou vrstvou proti škodlivému UV a Infračervenému záření. Účinnost této ochrany dosahuje 100% při UV záření a blokuje 75% infrazáření.

Foto levných hliníkových pergol

Pergola – cena

Mezi hliníkové pergoly s polykarbonátovou střechou s ochranou proti UV a infrazáření patří např. levné pergoly Palram a One Trade®. Cena pergol se pohybuje v rozmezí. Stavebnicové pergoly určené pro montáž svépomocí pořídíte již od 12 000 Kč. One Trade® již za akční cenu 27 000 Kč.

Pořiďte si i vy levnou pergolu Palram nebo Pergolu One Trade® se slevou 20% a ušetřete tisíce korun.

Nabídka hliníkových pergol