Moderní hliníkové pergoly

hlinikove pergoly

 Nejširší nabídka pergol v ČR www.Hotove-Pergoly.cz

Moderní pergola a její výhody

Jako pergola je označována jednoduchá zahradní stavba porostlá popínavými rostlinami, jejíž účel je především dekorativní. Vedle zkrášlování zahrady však také tvoří vhodné místo pro odpočinek. Na trhu jsou pergoly k dostání v mnoha provedeních. Je tak zcela na vás, jestli dáte přednost dřevěné pergole nebo se více líbí hliníková pergola.

Fukční střešní krytina z plného lexanu zajišťuje maximální komfort. Střešní krytina má vynikající parametry, 100% UV ochranu před sluncem a 75% propusnost světla. Díky těmto parametrům v kombinaci se svým designem patří mezi absolutní špičku v oblasti pergol. 

Donedávna byly nejrozšířenější nezastřešené dřevěné pergoly, ty jsou však již na ústupu. Do středu pozornosti se nyní dostávají zastřešené pergoly. Jak dřevěné, tak hliníkové či dokonce zděné.Umožňují totiž trávit čas venku bez ohledu na to, jestli právě svítí slunce nebo prší. Zastřešená pergola vás ochrání nejen před deštěm, sněhem, kroupami, ale také větrem. Ochranu proti větru lze ještě zvýšit instalací bočních stěn. Zároveň poskytují během slunečných dní vítaný stín.

  kc

V případě náhlé změny počasí, tak nemusíte přerušovat práci či odpočinek nebo schovávat zahradní nábytek a podobně. Díky zastřešení, totiž můžete nerušeně pokračovat pití kávy, zábavě a celé řadě dalších aktivit. Pergola vybavená střechou, je také ideálním místem pro uspořádání grilování. Zároveň může nahradit chybějící přístřešek pro auto nebo posloužit jako skladovací prostor.

Hliníková pergola

Hliníková pergola je oblíbená především kvůli své odolnosti vůči povětrnostním vlivům a dlouhé životnosti, která zpravidla přesahuje 30, ale i 40 a více let. A zároveň jsou pergoly z hliníku zcela bezúdržbové. V případě dřevěné pergoly je nutné počítat s vysokými nároky na pravidelnou údržbu a kratší dobou životnosti, která většinou nepřesahuje 20 let.

a banner akční nabídka

Hliníkové pergoly a přístřešky – výhody a vlastnosti přístřešků

S tím, jak narůstá počet automobilů, stoupá také poptávka po bezpečném a cenově výhodném krytém stání, které automobil ochrání jak zvenku, tak i zevnitř. Hliníkové přístřešky splňují oba tyto požadavky na výbornou.

Podívejte se co vše vydrží hliníkové pergoly

Přístřešky jsou vyráběny výhradně z kvalitních materiálů. Stěžejním prvkem je eloxovaný hliník použitý pro konstrukci stání, čímž je zaručena její dlouhá životnost, vysoká odolnost proti vzniku rzi vlivem nepříznivých přírodních vlivů a dalším způsobům poškození. Výhodou je také barevná stálost materiálu a snadná a téměř minimální potřeba údržby. Totéž platí o polykarbonátové střeše, jejíž odolnost je ve srovnání s ostatními materiály, jako je například sklo podstatně vyšší. V případě zmíněného a často používaného skla až 20x. Polykarbonát rovněž až 100 % zamezuje průniku UV a 75% infračerveného záření skrze střechu do interiéru vozu, kde tak nevznikají nepříjemně vysoké teploty. Polykarbonát také disponuje 90% odolnosti proti zkroucení, tvar střechy tak zůstává zachován.