Montovaná plechová garáž s omítkou představuje zlatý střed mezi garáží zděnou a nejlevnějšími plechovými garážemi za pár tisíc. Zkrátka ideální poměr kvalita/cena pro méně náročné uživatele.

Největší přidanou hodnotou mobilní garáže je společně s příznivější pořizovací cenou skutečnost, že ji můžete v případě potřeby přesunout z jednoho místa na druhé. Podle potřeby. Proto je tento typ oblíbenou součástí mnoha projektů, kde slouží jako praktická dočasná řešení pro garážování, skladováni apod. Nepřekročí-li svými rozměry rámec tzv. malé stavby, není nutné ani žádat o stavební povolení.

Automobil není levnou záležitostí, ať už z hlediska pořizovacích nákladů, tak výdajů za opravy. Abychom jejich nutnost co nejvíce omezili, je třeba o vůz pečovat. Základem je těchto šest úkonů.

Dřívější automobily byly vyráběny menší, tomu samozřejmě odpovídaly i rozměry garáží. Jak se dnes moderní vozy stávají stále robustnějšími, tyto starší garáže jim přestávají v mnoha případech stačit. To přináší řadu nevýhod a nutnost tento, mnohdy neočekávaný, problém řešit.

Pro české garáže je typické, že zpravidla nedisponují stejně účinnou izolací jako domy, k nimž náleží, případně jim zcela schází. Obzvláště se to týká garáží stojících samostatně, tedy odděleně od domu či hlavní stavby.

Potřebujete v garáži další úložný prostor, ale zdá se vám, že je už teď přeplněná k prasknutí, že v ní chybí volné místo, které byste mohli takto využít? Poradíme, jak se s tímto problémem vypořádat.

Parkovat do garáže, která je přeplněná, nepřehledná anebo zkrátka pro váš automobil malá, může být mnohdy až frustrující záležitostí. Ideálním řešením je samozřejmě rozšíření parkovací plochy garáže – například prefabrikovaná betonová garáž jako přístavba či carport. Ale co když nemáte tuto možnost?

Samotná renovace či pořízení nové, například betonové garáže není levnou záležitostí. Rozhodně se ovšem nevyplatí na ní šetřit, takže stojí za zvážení, jak snížit alespoň provozní náklady. Začít se může už třeba u osvětlení. Použitím LED světel totiž získáte kromě nižší spotřeby řadu dalších benefitů.

Pokud patří do vaší rodiny také domácí mazlíček, pravděpodobně vám občas dělá společnost i v garáži. Anebo zkoumá, co zajímavého se uvnitř nachází. Prostor garáže ale skýtá pro zvířata řadu rizik a nástrah. Jak tedy upravit, udržovat či vybavit garáž tak, aby byla co nejbezpečnější i pro vaše mazlíčky?

Požáry garáží nejsou sice příliš časté, ale vzhledem k tomu, že se v ní nachází nejen automobil, ale i řada dalšího cenného vybavení, mohou případně vzniklé škody vyšplhat skutečně vysoko. Mimo jiné proto, že vzhledem k většině hořlavého vybavení má požár tendenci šířit se rychleji. Nabízíme tedy pár tipů, jak této situaci zabránit.

Ze všeho nejdůležitější je si vše pořádně naplánovat, promyslet a připravit – body, na které je dobré nezapomenout.

Mezi majiteli automobilů obvykle panují obavy, že v zimě není radno automobil příliš často umývat, aby se předešlo riziku zamrzání dveří, zámků a některých dalších částí vozu. Přesto by se ani v tomto období mytí nemělo zcela vynechat. Proč?

Garážová vrata jsou používána velmi často a už z povahy jejich účelu jsou vystavována vyššímu riziku poškození. Například nacouváním vozem do vrat během nočního parkování, případně poškozením od odraženého míče či jiným silným úderem…

Důležitost kvality vzduchu uvnitř garáže se většinou podceňuje, přestože jde pro mnohé uživatele o důležitý a často používaný prostor.

Je samozřejmé, že svým domovům věnujeme dostatečnou péči a pravidelně je uklízíme, abychom se v nich cítili příjemně. Je až s podivem, že stejně nepřistupujeme také ke garáži. Nastupující měsíc září je přitom pro její údržbu a kontrolu stavu ideální.

Zvažujete pořízení hotové garáže, ale nebráníte se ani alternativám? A navíc uvažujete, jak ušetřit na elektrické energii, s níž byste rádi byli co nejvíce soběstační? Pak je solární přístřešek na auto pro vás pravděpodobně tím pravým řešením.

Chystáte se investovat do pořízení nové hotové garáže, ale nejste si jisti, jak by měla být vysoká, aby se vám v ní dobře parkovalo a mohli ji efektivně používat? Tedy uvádíme několik bodů, které je dobré brát
v takové situaci do úvahy.

Dnešní téma zní: Jak prostor garáže co nejlépe rozčlenit a zorganizovat a na co nezapomenout, má-li být v garáži jednou provždy přehledný systém.

Prozradíme vám, co by rozhodně nemělo uniknout vaší pozornosti při zařizování garáže jako dílny, a přidáme i postup realizace.

Pokud trávíte či plánujete pravidelně trávit čas v garáži, víte ze zkušenosti, že během horkého letního počasí zde pobyt nemusí být vždy dvakrát příjemný. Nabízíme pár tipů, jak prostor garáže ochladit.

Udržovat v garáži správnou teplotu je prospěšné pro vás i auto a věci zde skladované. Stanovit tu ideální ale není tak snadné, požadavky jednotlivých předmětů se poněkud liší.

Přinášíme jeden levný tip a dvě praktická pravidla jak zvýšit úroveň zabezpečení stávající i nové garáže během chvilky.

Jednoduše a tak, aby vyhovovala každému a v každém ročním období.

Pokud pořizujete garáž – ať k domu, či do firmy – určitě vás zajímají současné ceny oblíbených modelů.

Vypadá to nejprve jako velký úkol, avšak při rozdělení na jednotlivé kroky se dá zvládnout relativně rychle. Obzvlášť vypracujete-li si před započetím veškerých prací jasný plán. Jaké kroky to jsou?

Jak a kdy vznikly první garáže? A lišily se od těch, jaké známe dnes? V následujícím textu odpovíme na tyto otázky.

Zvažujete pořízení nové hotové garáže, ale nevíte, kterou vybrat? Připravili jsme pro vás tři vybrané modely z naší široké nabídky, každý v jiném cenovém rozmezí, přesto za výhodné ceny.

Co dělat, pokud vám přebývá barva z posledního projektu a nechcete ji vyhodit? Pokud můžete, neukládejte ji do garáže, i když se to může zprvu zdát jako ideální možnost.

Dobře udržovaná podlaha je základ dobře vypadající a bezpečné garáže. Pokud ale není jisté, z jakého je materiálu, před generálním čištěním si tuto skutečnost raději zjistěte. Vyhnete se tak nevalnému výsledku úklidu, či dokonce poškození podlahy z důvodu volby nevhodných čisticích prostředků a postupů.

Většina garáží je zaměřena především na skladování, takže pokud v ní budete trávit čas při péči o svého „miláčka“, možná bude vyžadovat určitá vylepšení. Ať už plánujete restaurovat historický automobil, vylepšit vozidlo k závodění, nebo prostě mít prostor pro pravidelnou údržbu a seřizování, nejspíš bude třeba zvážit instalaci nového vybavení nebo modernizaci stávajících prvků současné garáže.

Ať už vlastníte či si plánujete pořídit modulovou garáž z betonu, garáž plechovou anebo klasickou zděnou, vždy se nabízí řada možností, jak ji vylepšit, stejně jako zvýšit bezpečnost, možnosti jejího využití či svůj komfort. A právě to je dnešní téma.

Starší garáže dokáží i dnes plnit svůj účel, novým problémem mnoha z nich však je, že přestanou dostačovat dispozičně. Důvodem bývá nejen, že stále častěji slouží primárně jako skladový prostor místo chybějící půdy či sklepa, ale zejména fakt, že při jejich stavbě se v minulosti vycházelo z tehdejších rozměrů vozů. A ty byly, nepřekvapivě, obvykle menší než dnešní moderní automobily. Tím nemyslíme jen mohutná SUV, ale samozřejmě i běžné vozy užitkové.

Hledáte garáž za dostupnou cenu, kam pohodlně zaparkujete dva automobily? Případně byste ji rádi využili i jako prostornou dílnu? Následující seznam oblíbených dvojgaráží ze sortimentu Hobbytec se vám tedy bude hodit.

Jaro se blíží a říkáte si, že je na čase garáž pořádně „vypucovat“ a připravit na nadcházející sezónu? Poradíme vám, jak se vyhnout chybám při úklidu, aby výsledky vaší práce byla dokonalé a vy si tuto nepříliš příjemnou činnost docela užili.

Způsobů, jak vyřešit garážové stání pro větší počet vozů (např. ve firmách), je hned několik. Představíme tři z nich, od těch nejlevnějších až po ty určené pro náročnější uživatele. Je tedy možnost si vybrat, ať už hledáte jakékoliv řešení.

Prakticky každý před svým odjezdem na dovolenou neopomene zkontrolovat zámky, okna, dveře a zabezpečit dům či byt. Ovšem v případě garáže tomu je mnohdy naopak, čímž se zvyšuje riziko, že se dostane do hledáčku všímavých zlodějů. Jak toto riziko ještě před odjezdem snadno snížit?

Stropní úložný prostor je v tuzemských garážích neprávem opomíjený, přestože přináší celou řadou výhod. Uvedeme alespoň pět z nich.

Pěstování rostlin v garáži je vhodné nejen z důvodu výsadby jarních druhů, kdy se v podmínkách montované garáže připraví na jarní přesazení či přemístění zevnitř ven na jaře. Budete se tak moci věnovat svému hobby celoročně, pokud se nespokojíte jen s rostlinami v domácnosti. V garáži si můžete vytvořit vlastní zelenou oázu, a to i pro ty druhy, které vyžadují speciální podmínky.

Přestože se nejedná o nic složitého, přípravu na jarní úklid a následnou realizaci není radno podcenit. Nabízíme výčet několika základních (někdy zcela opomíjených), ale zcela dostačujících kroků jak dosáhnout skvělého výsledku.

Potřeby majitelů garáží se časem mění, stejně jako nároky na vybavení garáže či přímo její realizaci. S kterými se budeme setkávat stále častěji a u kterých se dá očekávat, že se z nich i u nás stane postupně standard – to je téma dnešního článku.

Zda nám bude vůz dobře a bezchybně sloužit, závisí na mnoha faktorech; pravidelná péče o vůz samotný však není tím jediným, na co bychom se měli v tomto případě zaměřit. Svou roli hraje také prostor,
v němž vůz parkujeme, nejčastěji samozřejmě garáž. Proto přinášíme krátký výčet pravidel, která by bylo možné označit za zcela zřejmá, přesto jsou často opomíjena. Z toho důvodu stojí za připomenutí.

Pokud jste někdy uvažovali, že se do tohoto kroku pustíte, ale ještě jste se neodhodlali, případně si říkáte, proč byste vůbec měli, tady je čtveřice důvodů, proč se nátěr podlahy vyplatí.

O tom, jak zvýšit hodnotu domu úpravami garáže, jsme již psali, nyní se však zaměříme místo úprav interiéru na exteriér. Ani ten by neměl být opomenut, ať už z důvodu zvyšování hodnoty, anebo vzhledu a estetiky garáže.

Plánujete prodat dům a rádi byste za něj získali co nejvíce? Je-li jeho součástí také garáž, můžete první kroky za zvyšováním kupní hodnoty svého domu učinit jejími úpravami. Garáž je jedním ze základních požadavků mnoha kupujících a vyplatí se s tím počítat.

Proč se vyplatí mít vlastní kancelář v prostorách garáže?

... aneb co se často při přestavbě opomíjí a jak se těmto chybám vyhnout.

Plánujete pořízení prostorné garáže, kam bez problému zaparkujete až dvě auta anebo zde zřídíte svou dílnu, ale stále jste si nevybrali? Tady jsou tipy na tři oblíbené garáže splňující tento účel.

Pokud vás omezuje rozpočet, čas nebo třeba podmínky v místě plánovaného umístění garáže, přesto však nechcete příliš slevovat se svých nároků na kvalitu a možnosti garážových prostor, jsou mobilní
a montované garáže pro vás výbornou alternativu ke klasické zděné výstavbě. A to nejen ty plechové, ale také betonové.

Máte přistavěnou anebo vestavěnou garáž, která umožňuje průchod přímo do obytné části domu? Ideální a vysoce komfortní řešení, překvapivě často se však opomíjí důležitost jeho zabezpečení. Co tedy udělat, abyste riziko vloupání do domu skrze garáž snížili?

Plánujete renovaci stávající anebo pořízení zcela nové garáže? Ať montované, či prefabrikované betonové garáže ? A zajímá vás, jestli by měla mít také okna, případně kolik a proč? Na tyto otázky se vám pokusíme nyní odpovědět.

Klíčem k přehledné, pěkně a moderně vypadající garáži, která slouží nutným potřebám co nejlépe, je efektivní organizace úložných prostor a vybavení. Následujících 8 doplňků by proto rozhodně nemělo v garáži chybět.

Odstranění mechu z příjezdové cesty do garáže nemusí být vždy tak náročné, jak se tvrdí. Jak tedy na to?

Na každou skvrnu existuje speciální (a zpravidla drahý) čisticí přípravek, ale mnoho skvrn, včetně těch těžko odstranitelných, můžete vyčistit i s pomocí materiálů, které již máte doma anebo levně pořídíte v hobby potřebách, stavebninách anebo na místní pile.

Také v nářadí uloženém v garáži je potřeba udržovat pořádek. Systém „pohodit rychle do šuplíku“ je sice rychlý a pohodlný, ale jinak je tomu v okamžiku, kdy právě akutně potřebujete ten jediný správný kousek. Řešení je naštěstí poměrně snadné. A tady je hned několik tipů.

Garážové dlaždice jako podlaha, to je řešení prověřené časem, které stále více získává na oblibě nejen v zahraničí, ale v posledních letech také u nás. Zde jsou důvody, proč tomu tak je.

Kempování patří v České republice mezi oblíbené rodinné aktivity, často každoroční. Vyžaduje však poměrně bohatou výbavu a tu je nutné nejen pořídit, ale také uschovat. Volba padne většinou právě na garáž. Nabízíme několik tipů, jak uskladnit výbavu ke stanování efektivně a bezpečně tak, aby bez úhony vydržela i do příští sezóny.

Třeba instalací dalších zásuvek a dlaších praktických kroků.

Ať už garáž vlastníte, anebo ji teprve pořizujete, určitě jste do ní s vozem nejednou parkovali. Tedy nám nejspíš dáte za pravdu, že obvyklý postup, tzn. s vozem zastavit, najít klíče od vrat, odemknout, otevřít 
a teprve poté zaparkovat, zkrátka zdržuje.

Nejen evergreeny, ale i méně časté vybavení a vychytávky, které by 
v roce 2021 už v garáži rozhodně neměly chybět.

Sortiment Hobbytec.cz nabízí kromě garáží a dalšího vybavení pro dům, zahradu a byznys také přístřešky na auto, jejichž pořízení stojí za zvážení i v případě, že patříte mezi příznivce garáží. Uvedeme důvody 
a některé modely.

Garáž je pro myši z mnoha důvodů přímo splněným snem o ideálním útočišti. Podívejme se, jak jim pobyt bez větší námahy znepříjemnit natolik, aby garáž co nejdříve opustily.

Pečujete o garáž stejně jako o svůj domov, ale ať děláte, co děláte, je stále nepříjemně cítit po benzínu? Máme pro vás pár tipů, jak nejen identifikovat zdroj zápachu, ale také jak se jej zbavit a udělat z vaší garáže příjemné místo, kde můžete bez problému trávit hodiny, ať v práci nebo i s přáteli, bez obav, že tento zápach znovu ucítíte.

Nechávat auto stát na nekrytém parkovacím místě, tedy vydané napospas počasí, neprospívá nejen jemu, ale v důsledku ani vaší peněžence. Parkování v garáži vás naopak mnoha nepříjemností může uchránit, a ještě přinese další výhody a plusy.

Počasí může vašemu autu uškodit ne jedním, ale hned sedmi různými způsoby. Jak?

Trápí vás v létě v garáži nesnesitelné horko? Ve zkratce si povíme, čím to může být, a představíme vám tři jednoduché tipy, jak se přebytečného tepla zbavit.

Garáž nemusí být jen tmavá kobka určená k práci a skladování všeho možného, ale také přívětivé místo, kde se budete cítit dobře a třeba se zde bez studu setkávat s přáteli. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je vpustit do garáže více světla, obzvláště toho přirozeného. A my se dnes podíváme na to, jaké jsou v tomto směru možnosti.

Uvažovali jste někdy v poslední době o tom, že byste si pořídili novou garáž? Ale nejste si jisti, jestli je váš důvod pro její stavbu či koupi tím pravým? Seznamte se se situacemi, kdy je pořízení nové garáže zpravidla správnou volbou a dobrou investicí.

Možná jste se již setkali s názorem, že pořizovat si ke stávající garáži ještě přístřešek na auto je zbytečnost či pouhý rozmar. Skutečnost je ale zcela jiná a my se vám dnes pokusíme ukázat, proč a kdy má tato varianta své výhody.

Jaro nám končí, léto je za rohem a s ním také blížící se úklid a reorganizace garáže tak, abychom ji během léta co nejlépe a nejpohodlněji využili.

Vybrat garáž pro firemní flotilu je mnohdy ještě náročnější než v případě garáže k rodinnému domu. Na co se tedy v takovém případě zaměřit?

Garáže se kromě parkování využívají nejen soukromníky, ale také firmami jako takzvané rychlé sklady. Týká se to samozřejmě garáží plechových, které mají v tomto směru oproti těm klasickým nejednu výhodu.

Takzvané „garážové podnikání” je mezi začínajícími podnikateli velmi oblíbené. Prostor garáže totiž nabízí až netušené možnosti.

Jednoduše řečeno – záleží na tom, jak chcete, aby garáž vypadala. Právě světelná teplota je zásadní pro výslednou atmosféru, kterou světlo vyvolá. A neméně důležité je, jakou barevnou teplotu osobně preferujete.

Hledáte skutečně všestrannou garáž nebo přístřešek na auto? Není důvod omezovat se pouze na jednu stavbu, když můžete mít obě. A to hezky dohromady, v jednom krásném uceleném setu, který si bere to nejlepší z obou řešení.

Co Čech – to kutil. I když tohle pravidlo neplatí stoprocentně, je zřejmé, že kutilství je českým fenoménem. A každého kutila potěší prostorná dílna, ve které má vše své místo.

Dílna je pro kutila něco jako kuchyně pro kuchařku. Také potřebuje dostatek úložných prostorů a pracovního místa. A jestliže si nevystačíme s pracovním koutkem někde v garáži nebo ve sklepě, přichází na řadu pořízení díly.

Rádi byste, aby vaše starší, či nová, nebo dokonce budoucí garáž vypadala ještě lépe a cítili jste se v ní příjemněji? Tady je pár jednoduchých, ale efektivních tipů, jak toho dosáhnout.

Máte problémy při parkování do garáže? Obáváte se, že nezaparkujete bezpečně? Víte, jak si jej ulehčit a zpříjemnit? Připravili jsme pár tipů na parkovací pomocníky – od domácích zlepšováků až po profesionální komerční řešení.

Pokukujete po garáži, která by vám umožnila zaparkovat dva automobily současně, ideálně bez toho, abyste se museli obtěžovat novou výstavbou, která by byla zdlouhavá a mohla vás finančně bolet? Máme pro vás hned dva skvělé tipy garáže pro dvě auta.

Pravidelná zevrubná údržba garážových vrat je něčím, co až překvapivě mnoho majitelů garáží opomíjí, stejně jako v případě garáže samotné. Pokud však mezi tyto majitele nepatříte a chcete svá vrata udržet co nejdéle v dobrém stavu, tady je pár jednoduchých, ale funkčních tipů.

Zajímá vás, proč a kdy je vhodnější zvolit jednodílná vrata místo sekčních? Tento článek vám odpoví a upozorní i na nevýhody tohoto řešení.

Na detailech záleží, a to i u tak často přehlížené věci, jakou jsou garážová vrata. Právě ta přitom hrají zásadní roli, jestli se nám garáž jako celek na pohled líbí nebo ne.

Zajímá vás, proč je letošek garážím zaslíbený více než minulá léta? A proč jsou stále tak oblíbené, i když jsou na trhu mnohdy levnější alternativy – například také velmi oblíbené přístřešky na auto?

Potřebujete garáž pro své auto, nebo místo pro pracovní aktivity? A netrváte na tom, aby byla zděná nebo z betonu? Obzvláště byste uvítali snížení ceny až o třetinu (či více), a přitom měli jistotu, že se jedná o kvalitní řešení? Náš produktový tip na měsíc březen je to pravé!

Pracujete z domova a schází vám pořádná kancelář? Vytvořte si ji v garáži! To je trend posledních let, ke kterému se v minulém, ale i tom letošním roce přikládání stále více lidí. A dá se předpokládat, že nejinak tomu bude i v budoucnu.

Osobní dodávky, stále populárnější SUV a minivany jsou výrazně větší než většina ostatní typů vozů, byť i ty se stále rostoucími nároky nabývají na objemu. A to je samozřejmě nutné zohlednit jednak při výběru samotného vozu, jednak s ohledem na parkovací prostor.

Náš tip měsíce února 2021, to je víceúčelová, prostorná garáž se zvýšenou konstrukcí za skvělou cenu.

 

Chcete garáž trochu oživit novým nátěrem a dodat jí barevnost? Máme pro vás tipy na vhodné nátěry a barevné odstíny pro použití na podlahu, vrata nebo stěny garáže.

Přestože je vhodnější a bezpečnější skladovat sekačku mimo garáž, nejlépe v zahradním domku, ne každý má tu možnost. Proto se podíváme na vhodné řešení, jak ji uložit v garáži tak, aby nepřekážela a aby cesta k ní nebyla plná překážek.

Garáž nebo přístřešek na auto najde uplatnění u každé chalupy, to však ještě neznamená, že každý se k těmto mnohdy letitým stavbám hodí. Proto jsme pro vás vybrali několik modelů, které jsou podle našeho názoru na chalupu ty pravé. A přidáváme pár tipů, na co se obecně při výběru takového přístřešku zaměřit.

Je lepší přístřešek na auto, pergola, garáž – nebo vše dohromady? To se dozvíte v tomto článku.

Jaké garáže, ale také přístřešky na auto bodovaly mezi zákazníky uplynulém roce nejvíce? Vybrané modely nyní navíc pořídíte s výraznou akční slevou.

27.12.2020

Všichni zodpovědní majitelé vozů vědí, že auto v zimě patří do garáže, nebo alespoň pod přístřešek na auto. Ale jak se účinně zbavit rozbředlého sněhu (a dalších nečistot) v garáži? Tady jsou tři jednoduché způsoby, které nevyžadují téměř, anebo vůbec, žádné investice.

Zjistěte, jak poznáte, že vám dochází místo v garáží.

12.12.2020

Plánujete zařízení dílny, nebo vylepšení stávající? Než se vrhnete do investic do špičkového nářadí, podívejte se na pět klíčových součástí dobré a účelně řešené dílny, které překvapivě mnoho lidí opomíjí.

4.12.2020

O věcech, které do garáže nepatří, jsme psali několikrát (třeba tady a tady) a ještě se k nim jistě vrátíme, protože seznam je prakticky nekonečný. Tentokrát se pro změnu podíváme na pětici, která patří do garáže více než kamkoliv jinam. A v některých případech byste to nejspíš ani neřekli.

26.11.2020

Zima se pomaličku blíží a s ní také období, kdy část řidičů svá auta používá jen minimálně a do jara, kdy opět začne motoristická sezóna, je uloží k zimnímu spánku do garáže. Pokud k nim patříte i vy, máme pro vás pár tipů jak auto zazimovat.

18.11.2020

Tipů a rad, jak nejlépe připravit garáž na zimu, je nepřeberné množství, proto jsme je rozdělili na tematické série. V první části se zaměříme na tipy snadné na realizaci. Některé z nich jsou zdánlivě zcela logické, ale určitě se vyplatí je přesto připomenout.

11.11.2020

Bezpečné zaparkování auta do garáže může být v mnoha případech pěkný oříšek, ať už jste ostřílený řidič, či začátečník. Zjistěte, jak si můžete parkování do své domácí garáže usnadnit. Máme pro vás hned čtveřici tipů.