Přestože je vhodnější a bezpečnější skladovat sekačku mimo garáž, nejlépe v zahradním domku, ne každý má tu možnost. Proto se podíváme na vhodné řešení, jak ji uložit v garáži tak, aby nepřekážela a aby cesta k ní nebyla plná překážek.

Je pravděpodobné, že po přečtení dnešních tipů dojdete k závěru, že nejsou nijak objevné a určitě by vás napadly také (a možná už se tak stalo), přesto je ale kupodivu mnoho z nás opomíjí (možná právě proto, že jsou tak zjevné). Nic to však nemění na jejich praktičnosti.

 

NE


Nejdříve se ale zaměříme na to, co v případě úschovy sekačky rozhodně nedělat – a tím je vertikální uložení! Hrozí totiž, že při tomto způsobu úschovy začne, třeba až časem, přímo do motoru odkapávat olej či rovnou palivo, které jej tak ničí.

Výjimkou jsou samozřejmě zahradní sekačky, u nichž výrobce přímo deklaruje, že jsou způsobilé k vertikálnímu uložení. Doporučujeme si tedy tuto informaci u vašeho modelu ověřit, a pokud je tento způsob možný, nabízí se okamžitě možnost zavěsit sekačku na stěnové panely. Ale i uchycení na strop, byť tato druhá varianta není tak praktická a s ohledem na bezpečnost vyžaduje opravdu kvalitní a správné uchycení. Oba způsoby jsou ale maximálně prostorově úsporné.

Pokud však patříte k zbývající většině, ani tak zoufat nemusíte, protože máte hned dvě další možnosti.

 

ANO

První z nich je využít k uskladnění sekačky jeden z rohů garáže. Zpravidla bývají volné a dobře přístupné, a pokud ne, jejich vyklizení zabere jen pár minut. Nevýhodou tohoto jinak velmi praktického způsobu úschovy je, že se dá úspěšně využít pouze u větších, tedy typicky dvou a vícemístných garáží. Na rozdíl od malých garáží pro jedno auto totiž nabízejí dostatek potřebného prostoru.

Pokud máte k dispozici regály, není nic lepšího, než je adekvátně využít. Lze samozřejmě uložit sekačku také do jedné z polic, s ohledem na přístupnost, manipulaci, váhu některých sekaček a nosnost jednotlivých polic to však nemusí být ideální a především ani bezpečné. Proto uložte sekačku raději pod regál, zpravidla je prostor pod nimi dostatečný vysoký a mnohdy nevyužitý. A přístup k regálům i sekačce zpravidla bývá bezproblémový.