6.4.2017

Havárie vody nebo průtrž mračen či povodeň mohou rázem vytopit dům, chalupu i garáž. S odstraněním vlhkosti pomohou odvlhčovače vzduchu.


Odvlhčovač vzduchu vysuší i betonovou garáž

Kromě profesionální sanace si pro svou betonovou garáž můžete pořídit vysoušeče a odvhlčovače vzduchu. Ani v garáži by neměly stěny a podlahy zůstat dlouho vlhké. Vlhké zdivo napadnou plísně, které jsou pro lidský organismus zdraví škodlivé. Domácí elektrické odvlhčovače budou mít využití v nejedné domácnosti. Jakmile plíseň odhalíte, je potřeba ji šetrně chemickými přípravky zlikvidovat. U starých domů je často potřeba provést izolaci stavby a seškrábat omítku.


Jak vybrat odvlhčovač

Vybíráte odvlhčovač vzduchu do domácnosti i do garáže? Je potřeba při nákupu znát velikost prostoru, který budete vysoušet. Následně je potřeba vybrat správný výkon odvlhčování a vzduchový výkon. Při nákupu přístroje se zaměřte na výrobky, které mají uvedeno, kolik vody odstraní v litrech za 24 hodin. Není vhodné se orientovat jen podle ceny.


Rozdělení odvlhčovačů

Odvlhčovače vzduchu se dělí na kompresorové a adsorpční. Kondenzační fungují tak, že vzduch nasají, ochladí a opět ohřejí. Adsorpční pohlcují vlhkost ze vzduchu adsorbentem. Tato technologie má mnohem účinný výkon a vaše betonová garáž nebude tak rychle vysušena.


Vypočítejte si potřebný výkon

Vzduchový výkon přístroje vypočítáte zcela jednoduše:vynásobte plochu podlahy v metrech čtverečních výškou stropu v metrech a krát dva. Vždy počítejte s výkonem pro největší místnost v objektu, kterou chceme odvlhčovat. Přístroje se hodí také v prádelnách a místnostech, kde sušíte v zimě prádlo.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.