12.4.2017

Mezi základní vybavení patří kompresor, který by neměl chybět v žádné garáži.


Kompresor má své místo v garáži

Stejně jako aku nářadí, elektrické nářadí nebo ruční nářadí, i kompresor má své stálé místo v garáži. Základním parametrem pro jeho výběr, je jeho sací výkon a objem tlakové nádoby. Výkon kompresoru je udáván každým výrobcem.


Na co je kompresor vhodný?

Kompresor v dřevěné garáži využijete na nafukování míčů, pneumatik, ale i například bazénu či nafukovacích atrakcí pro děti. V takovém případě není potřeba řešit jeho výkon, stačí vám 100 lt/min. Zde je důležitá hodnota maximálního tlaku. Tento kompresor nevyžaduje tlakovou nádobu jako zásobník energie. Jiný výkon potřebujete pro připojení pneumatického nářadí. Vybírejte výkon kompresoru s rezervou.


Olejový či bezolejový kompresor?

Olejový kompresor se maže stejně jako je tomu u spalovacího motoru. Olejové páry se pak dostávají do stlačovaného vzduchu, což je výhodné při připojování pneumatického nářadí, které čas od času vyžaduje promazání oleje. Tento typ kompresoru je vhodný do každé plechové garáže. Naopak bezolejový kompresor využijete v potravinářském provozu.


Umístění kompresoru

Kompresor, který používáme jen zřídka, nemusíme mít umístěný na dosah. Je potřebovat jej skladovat v suché a ideálně temperované betonové garáži. Kompresor určený k pracovní činnosti umístěte mimo pracovní prostor a tlakový vzduch přivádějte hadicí, případně je možné zřídit rozvod tlaku po pracovišti. Vždy je potřeba dodržovat zásady bezpečnosti při používání kompresoru. Nesmí být v zimě vystavován mrazivým teplotám a v létě naopak přímému slunci. Zbytečně by docházelo k jeho přehřívání.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.