18.4.2017

V současné době se těší velké oblibě hotové garáže, které se vyznačují rychlou realizací, velkým užitkem a nízkou pořizovací cenou. Vybrat si můžete dřevěné, plechové nebo betonové garáže.

Péče o garáž

Hotová garáž na klíč je komfortním místem nejen pro vaše auto, ale i pro člověka, který se v dané garáži pohybuje. Ta může plnit účely skladu či dílny.

 

Větrání a sucho

Vlhko uvnitř dřevěné garáže není ničím příjemným a pro automobil může znamenat korozi i další komplikace. Vlhkost má špatný vliv na zdraví člověka. Garáž je potřeba pravidelně větrat, aby v ní bylo stále sucho. V létě je vhodné mít otevřenou celou bránu, v zimě nestačí jen pootevřít garážové okno. Moderním řešením je klimatizace. Neumývejte automobil v garáži, v zimě do něj nevjíždějte s nánosem sněhu.

 

Správný chod dveří

Současné moderní garážové brány lze využít i pro plechové garáže. Jsou vybaveny automatickými systémy otevírání. Stačí vám k otevření zcela jednoduchý ovladač. Techniku dveří nechte pravidelně zkontrolovat odborníkem a dodržujte zásady údržby. Části garážových vrat pravidelně čistěte a promazávejte.

 

Pořádek být musí

Ve své betonové garáži musíte mít naprostý pořádek. Není to nutnost či vaše povinnost, ale ušetříte si tak spoustu času při hledání věcí. Nepořádek je živnou půdou pro mnoho mikrobů, zmenšuje užitný prostor a zvyšuje vlhkost.

Automobil uklízejte a čistěte venku, abyste si nečistoty nepřinesli do garáže. Na podlaze se práší a vznikají nejrůznější skvrny. Po každé práci garáž řádně ukliďte, podlahu zameťte, případně vytřete. Pečujte i o vnitřní část garáže, používejte antikorozní nátěry.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.