19.4.2017

Než se pustíte do stavby garáže, musíte se rozhodnout, jaký chcete typ. Dřevěná? Betonová? Plechová? Každá z nich má své pro a proti.


Dřevěná garáž

Podívejme se na dřevěnou garáž. Tu si prakticky zvládne doma vybudovat každý šikovnější kutil. Zhotovit se dají jednoduché dřevěné garáže, které postavíte na betonovou plochu. Vrch konstrukce je pokryt například plechem. Stěny jsou zpravidla dřevěné a je potřeba je naimpregnovat. Dřevěnou garáž koupíte také jako hotovou stavebnici.


Plechová garáž

Plechová garáž je oblíbenější, ale o něco málo dražší, než dřevěná garáž. Plechy se mohou přivařit k ocelové konstrukci. Kvůli zlodějům barevných kovů nejsou doporučovány garáže z hliníku. Mnohem lepší a odolnější je nerezový plech. Plechová garáž může mít i kvalitní zabezpečení. Relativní výhodou plechové garáže jsou nízká cena a snadná udržovatelnost. Plechovou garáž si můžete přizpůsobit na míru svým požadavkům, rovněž si můžete vybrat barvu plechu.


Betonová garáž

Betonové garáže z prefabrikátů jsou výhodnou variantou. Garáž může být opatřena barevnou omítkou, osazena okny a například bočními dveřmi. Montovaná garáž je dovezena na pozemek, stačí ji postavit na rovný povrch. Betonová garáž s podlahou nabízí široké možnosti využití.


Solidní garáž

Vybudovat solidní garáž, která bude mít prostor také na malou dílničku a uskladnění náhradních dílů nebo pneumatik nás nemusí vyjít příliš draho. Betonová garáž vás bude stát o polovinu méně oproti zděné garáži. V zimě nebude vaše auto promrzlé a v létě se nemusíte obávat rozpáleného interiéru vozu. Neoslovila vás nabídka garáží? Možná si vystačíte s obyčejným přístřeškem pro auto. Ten ochrání vůz před deštěm, sněhem i větrem.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.