2.5.2017

Zvelebování zahrady je činnost obvykle velice náročná a není důvod, proč si ji trochu neulehčit. Třeba koupí kvalitního náčiní.


Bouda na nástroje

Velkým pomocníkem může být i zahradní domek. Pokud máte zahradu hned u domu, nemá příliš smysl si takovouto konstrukci pořizovat, ale máte-li zahradu dál od bydliště, zahradní domek jistě oceníte. Není určen pouze pro ukládání zahradního náčiní, může být klidně přebudován na chatu, kde se dá v klidu posedět s přáteli nebo v případě nouze pár nocí přespat. Domek si můžete postavit sami, ale také koupit v dřevěné či plechové variantě. Domek nahradí i plechová garáž.


Zalévání

Nejen trávník, ale i ostatní rostlinstvo na zahradě potřebují pravidelně zalévat. Pryč už jsou doby, kdy se chodilo pro vodu s konví ke studni. Dnes se pouze stačí připojit na vodovod a zavlažujete prakticky bezpracně. Hadice v současnosti mají celou řadu nástavců, které dokážou regulovat proud vody. Nemusíte se tedy obávat, že byste si petúnie poničili silným vodním tlakem. Ani se sebedelší hadicí se nemusíte dostat všude. Proto je vhodné pořídit si pár zavlažovačů a strategicky je rozmístit po zahradě. Pak budete mít jistotu, že vám trávník neuschne. Nezapomeňte mít rezervní hadice v dřevěné garáži.


Sekání trávníku

Jednou z nejméně oblíbených zahradních prací je sekání trávníku. To se dá zařídit i vřetenovou sekačkou, ovšem to je volba spíše pro masochisty. Lepší je neškudlit každou korunu a pořídit rotační sekačku. Moderní typy zvládnou zastřihnout pažit velice rychle a na požadovanou délku. Rohy a jiná zákoutí, kam se těžko dostanete, pak lze dosekat ruční sekačkou.


Lepší výsledky s lepší technikou

Málokdo si přeje, aby jeho zahrada byla zarostlá plevelem a zvadlým kvítím. Abyste dosáhli alespoň přijatelného vzhledu vašeho zeleného plácku, měli byste se připravit na nějaké investice. Minimálně dobrá sekačka a zahradní zavlažování jsou nezbytné mít v každé garáži.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.