3.5.2017


Nad sekáním trávy strávíme u domu či na chalupě několik hodin. Jsou však místa, které běžnou sekačkou na trávu posekat nejdou. Co dělat, abychom zušlechtili zanedbaný kout zahrady?


Křovinořez si poradí

V garáži bychom měli mít nejen sekačku na trávu, ale také křovinořez. Myslíme tím stroj, který má výkon nad 1 kW. Výkon je zachován u žací hlavy, díky tomu, že je přenese přes pevnou hřídel. Ocelové kotouče si pak poradí s jakýmkoliv druhem křoví, trav a plevele. Motor je dvoutaktní nebo čtyřtaktní.


Dvoutakt či čtyřtakt

Pokud vlastníte ve své dřevěné garáži křovinořez s dvoutaktním motorem, jako palivo se používá kvalitní olej smíchaný s benzínem. Čtyřtaktní křovinořez už vyžaduje kvalitní bezolovnatý benzín. Jaký typ paliva, se používá pro váš stroj, zjistíte v návodu od výrobce.


Co křovinořez umí?

Primárně se křovinořez využívá k sekání velkých zanedbaných ploch, náletových dřevin nebo při sekání trávy tam, kam se s běžnou sekačkou nedostanete, například kolem betonové garáže. Pro dosekání stačí jen vyměnit kotouč s ocelovými zuby za strunu. Zahradu tak budete mít dokonale upravenou. Můžete využít i různé druhy příslušenství, například prořezávač stromů.


Používání křovinořezu

Správná technika při používání křovinořezu vám ulehčí práci. Je nutné dodržovat nejen bezpečnost práce, ale stroj také pravidelně udržovat. Moderní stroje nabízí celou řadu ergonomických pomůcek, které vám práci značně ulehčí. Váhu stroje přenesou na váhu vašich zad a ramen. Při sekání nezapomeňte na bezpečnostní brýle a pracovní rukavice, pracovní boty a speciální kalhoty na práci. Vhod přijde také ochrana vašeho sluchu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.