4.5.2017

Mít doma bazén je snem snad každého, kdo se nemá v parném létě kde ochladit a svlažit. Hlavním důvodem, proč si bazén pořizujeme, je právě relax a zábava pro děti i dospělé. Výdaje nejsou jednorázové, je potřeba investovat do pravidelné údržby.


Vytáhněte bazén

V našem mírném klimatu lze bazén používat pouze tři až čtyři měsíce v roce, pokud jej nezastřešíte. Často však rodiny vytáhnou nafukovací bazén z garáže, který je vhodný pro vodní hrátky malých dětí, nedá se v něm plavat.


Výhody bazénu

Lepším řešením je větší plavecký bazén, zapuštěný do země. Bazén vám poskytne také prostor pro cvičení a hry. U vlastního bazénu můžete pořádat letní party. Garáž proměníte v malou hospůdku či bar a můžete si užívat léta plnými doušky.


Nevýhody bazénu

Nevýhoda velkých bazénů spočívá zejména v tom, že jsou nebezpečím pro neplavce a malé děti. Rozhodně nepodceňujte investici do ochranných prvků. Dětem je vhodné pořídit koupací vesty i plavecký kruh či křidélka. Rozhodně nenechávejte malé děti u hlubokého bazénu bez dozoru.


Údržba bazénu

Další pro někoho nevýhodou je náročnost péče o bazén. Vyžaduje nejen čas, ale také investice do bazénové chemie a dalších prostředků, které pomohou udržet bazén i vodu ve vysoké kvalitě. Jak se starat o bazén vám poradí také odborný prodejce, rovněž pomůže s výběrem vhodných přípravků. Domácí bazén je skvělou atrakcí, ale rovněž je k němu potřeba přistupovat zodpovědně. Využijte možnosti bazén zastřešit nebo přikrýt solární plachtou, které zabrání dětem a domácím mazlíčkům v pádu do bazénu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.