5.5.2017

Bazén, to není pouze díra v zemi plná vody, ale také řada různých doplňků, které nám umožňují bezproblémové koupání.


Čistá voda

Abyste do bazénu vůbec mohli vstoupit bez obav o své zdraví, je potřeba ji nejdříve zbavit velkých nečistot a různých škodlivých mikroorganizmů. O viditelnou špínu se starají pískové filtry a stará dobrá bazénová síťka. Bez té to bohužel nejde, i když je občas tento způsob čištění velice frustrující. Organismy viditelné pouze pod mikroskopem spolehlivě odstraní dezinfekce, v našich zemích hlavně dezinfekce chlorová. Chcete-li se ale pojistit před zarudlýma očima a kožními vyrážkami, vyberte si raději dezinfekci na kyslíkové bázi.


Nejen v bazénu

Když už máte doma bazén, určitě nevyužíváte pouze jeho útroby, ale i jeho blízké okolí. Plavání je sice zdravé, ale nedá se provozovat donekonečna. Navíc hlavně dámy v letních měsících raději než koupání preferují chytání bronzu. Ležet jen tak na trávě ale není příliš pohodlné, proto byste měli mít připravené lehátko. Dlouhodobé slunění ale není příliš zdravé. Popáleniny od sluníčka nejsou zrovna tou nejlepší věcí, která se vaší kůži může přihodit. Po patnácti minutách opalování je tak moudré vyhledat stín. Ten může poskytnou v lepším případě pergola, ale vystačit se dá i s větším slunečníkem. Z garáže můžete vytáhnout také plachtový altán.


Pití na vodě

Při koupání člověku kolikrát vyprahne, ale pro doplnění tekutin není potřeba běžet do domu. Dokonce nemusíte vylézat ani z vody. Pitivo si můžete předem připravit do plovoucího baru. Ty nejlepší nafukovací bary mají velké množství přihrádek, které slouží nejen jako držáky pro nápoje, ale mohou mít v sobě zakomponovaný i chladící box. Při náhlém záchvatu žízně tak nebudete nuceni usrkávat vodu z bazénu.


Sprchování

Osprchovat se před vstupem do bazénu by měla být základní lidská slušnost. Ani tuto činnost nemusíte provádět v domě. Mnohem praktičtější je pořídit si k bazénu solární sprchu. Tu oceníte i po koupání, zvláště používáte-li k dezinfekci chlór. Neměla by vám v montované garáži chybět.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.