9.5.2017

S příchodem prvních jarních dnů máme nutkání více využívat zahradu. A to nejen k pěstování, ale i k prostému posezení s přáteli či konání zahradních večírků.


Ideální zastřešení

Pro společenské akce jakéhokoliv typu, které se konají se na zahradě, bude potřeba vytvořit dostatečně velký prostor, který by neměl postrádat střechu. K tomu je ideální altán. Tento objekt má obvykle šestihranný či osmihranný půdorys, ale výjimkou nejsou ani zahradní altány ve tvaru čtverce. Šikovní konstruktéři si mohou altán postavit svépomoci, ale ostatní by měli raději zkusit kontaktovat odborníky. Není nutné nechávat si postavit zastřešení na míru, prefabrikáty jsou mnohem levnější a poslouží stejně dobře. Umístit jej můžete vedle garáže či doprostřed zahrady, vždy bude vypadat krásně.


Jedině dřevo

I když se dnes altány staví i z kovu, nejlepší volbou je stále dřevo. Jeho odolnost je staletími prověřená a i když je nutné o něj občas pečovat, pořád se jedná o vysoce kvalitní materiál. Navíc architektonicky povedená konstrukce ze dřeva dokáže vytvořit v prostředí zahrady hezkou kulisu. Důležitý není pouze výběr materiálu pro kostru, ale i pro podlahu. I zde je vhodné použít přírodní materiál, například v podobě kamenné dlažby.


Vybavení altánu

Důležité je i vnitřní vybavení altánu. Hosté přece musí na něčem sedět. Zapomeňte na plastový a kovový nábytek, přece nebudete investovat peníze a čas do stavby altánu a sezení odbudete ošklivým plastem. I zde by volba měla padnout na dřevo. Nábytek z kvalitního dřeva je sice poněkud dražší, ale pokud nehodláte hostit desítky lidí, nemusíte se zas tolik plácnout přes kapsu. Kdo nemá naditou peněženku, může zkusit prohledat pár vetešnictví. Takřka vždy tam narazíte na kvalitní nábytek.


Pohledná stavba

Tradiční altány, na rozdíl třeba od pergol, jsou ještě stále prosté moderních prvků a dokážou zapadnout do každé zahrady. Jen je potřeba k jejich stavbě použít dřevo. Ze stejné suroviny by mělo být i vnitřní zařízení. Altán je, stejně jako dřevěná garáž, jednoduchá stavebnice.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.