10.5.2017

Rdesno je jednoletá popínavá rostlina. Dosáhne od začátku kořene velikosti 12- 4 metrů. Má nepravidelné listy, které jsou dlouhé 3-7 cm. Květy jsou o velikosti 0,5 cm. Ozdobí nejen pergolu, ale také garáž.


Rdesno mnohokvěté

Svou garáž z plechu můžete ozdobit rostlinou zvanou rdesno vonné, kterou znáte spíše pod názvy vietnamský koriandr či pálivá máta. Hojně se používá jako koření i v tradiční čínské medicíně. Rostlina však s mátou ani koriandrem příbuzná není.

Jak se rdesno pěstuje?

Chcete-li svou dřevěnou garáž rdesnem ozdobit, vězte, že nebude dlouho trvat a garáž bude dokonale ozeleněná. Rostlina pochází z Číny, ale naleznete ji po celém světě. Rostlina roste velmi rychle, má až plevelovité vlastnosti. Nemá rádo chladné období a mráz.


Jak lze rdesno využít?

Nejenže s rdesnem ozdobíte nejednu montovanou garáž, ale také jej můžete využít díky jeho zpevňujícím vlastnostem v boji proti stárnutí. Používá se v přípravcích proti šedivění a vypadávání vlasů, pomáhá snížit cholesterol, bojuje s koronárními nemocemi a neurózami. Pomáhá při alergiích i vysokém tlaku.


Rdesno na jižní stranu

Rdesno je rostlina, které se dobře bude dařit na jižní straně. Garáž mu bude dělat dokonalou oporu. Rostlina roste skutečně velmi rychle. Rdesno se hodí také na drátěné ploty, pergoly nebo altány. Vybrat si můžete z mnoha odrůd této rostliny. Sazenice tohoto léčivého rdesna nakupujte raději od přímých pěstitelů nebo v zahradnictví. Budete mít jistotu, že neobdržíte jiný druh. Lodyha u všech odrůd vypadá stejně, když ještě nejsou rozvinuty lístky, proto dejte pozor, na to co kupujete.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.