15.5.2017

Budování vlastní garáže je obvykle zdlouhavý proces, který nestojí zrovna malé peníze. Starosti i finance si můžete ušetřit v případě, když si k domu raději pořídíte mobilní garáž.


Za komfort si připlatíte

Mobilní garáže jsou v dnešní době velice populární. A to nejen nízkým pořizovacím nákladům. Dají se totiž koupit v mnoha variacích, které se od sebe odlišují rozměry i tvary. Ani vnitřní vybavení nemusí být vždy stejné. Hlavně u plechových typů neočekávejte žádné zateplení a u mnoha firem si budete muset připlatit i za zavedení elektroinstalace. Každý si může vybrat garáž, která bude zcela odpovídat jeho představám. Stačí jen provést objednávku a dodavatel vám ji přiveze až před dům.


Betonové parkování

Nejpopulárnějšími mobilními garážemi jsou verze z betonu. Základní typy pro jedno vozidlo nepotřebují žádné stavební povolení ani ohlášku, u prostornějších garáží vás ale návštěva stavebního úřadu nemine. Moduly jsou sice mobilní, ale nepředpokládejte, že si budete moci betonovou garáž přestěhovat kdykoliv se vám zlíbí. Pro převážení takovéto konstrukce je potřeba minimálně valník, umístění pak provádí jeřáb.


Lehké, ale funkční

Násobně méně váží levná plechová garáž. Tu si už můžete převážet zcela podle svého gusta. Stačit vám k tomu bude prostá dodávka. Jedná se o nejméně odolnou variantu z rodiny mobilních garáží. Konečná cena vám to však vynahradí. Smontovat plechovou konstrukci není nic složitého, i když velkou část dnes montáž spolkne. Není potřeba se vybavovat žádným speciálním náčiním. V podstatě stačí klasický a křížový šroubovák a jeden či dva parťáci, kteří vám pomohou.


Vkusná garáž

Kapitola sama pro sebe je dřevěná garáž. Není tak robustní jako betonová konstrukce ani tak lehká jako garáž z plechu, prostě něco mezi tím. Díky tomu, že se jedná o dřevostavbu, mnohem lépe zapadne do prostředí zahrady a ze všech typů mobilních garáží vypadá nejelegantněji.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.