16.5.2017

Podlaha v garáži musí být konstruována tak, aby odolala vysoké zátěži, především vodě, kterou si na pneumatikách vozíme v dešti či v podobě sněhu. V zimním období musí čelit také soli.


Betonové podlahy už nejsou IN

Už dávno jsou pryč doby, kdy jsme v betonové garáži měli klasickou betonovou podlahu. V dnešní době je možné vybírat z širokého spektra materiálů. Vybírat můžete například betonové zahušťovače, keramické dlaždice, různé barevné nátěry. Dlaždice nabízí široké spektrum barev a tvarů, vyráběny jsou z vysoce kvalitního PVC, jejich pokládku zvládnete za pár hodin. Epoxidový nátěr vytvoří lesklý vzhled podlahy. Vydrží po celá léta, nevýhodou je náročnost přípravy i aplikace tohoto nátěru.


Dejte podlaze nový vzhled

I v montované garáži může mít vaše podlaha nový vzhled. Výše uvedené materiály propůjčí podlaze pěkný vzhled, jsou nenáročné na údržbu a vyrábí se v mnoha barvách i tvarech. Vaši podlahu ochrání vůči škodlivým chemikáliím nebo olejovým skvrnám. Podlaha v garáži nesmí praskat a musí snést zátěž automobilu.


Požadavky na podlahu v garáži

Pro podlahy v garáži platí stejné požadavky, jako na každou jinou konstrukci. Je potřeba držet se bezpečnostních a protipožárních předpisů. Podlaha by měla být opatřena protiskluzovou vrstvou. Hydroizolační a ochranná vrstva by měla přesahovat i na boční stěny garáže.


Větrání garáže

Nejdůležitější je zabezpečit vhodné větrání garáže. Tento problém má velká spousta garáží. Následkem pak je rezivění vozů více a rychleji, než kdybyste je nechali na čerstvém vzduchu. Každý typ garáže by měl mít alespoň malé odvětrávací mřížky, případně zajištěno větrání vzduchotechnikou, apod.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.