17.5.2017

Garáž by měla být nedílnou součástí každého rodinného domu. Nejenže poskytuje ochranu pro vaše vozidlo, ale může zastávat i jiné úlohy, například skladiště nebo malou dílnu.

Vysoce odolná garáž

Stavět dnes garáž z malty a cihel je nejen zdlouhavé, ale také neekonomické. V současnosti jsou v kurzu prefabrikované garáže. Nejoblíbenějším, nejodolnějším a zároveň také nejdražším zástupcem prefabrikovaných garáží jsou betonové moduly. Jedná se v podstatě o betonové kostky různých rozměrů, které jsou obdařeny vstupními vraty a střechou s okapem na odvod vody. V tomto případě nemusíte nic stavět ani připravovat. Vybudování ideálního podloží, dovoz i samotné usazení zařizuje dodavatel.


Přírodní materiál

Mnohem levnější alternativou jsou garáže ze dřeva. Jejich cena může být zcela marginální, ale i poměrně vysoká. Zde záleží nejen na velikosti a vnitřním vybavení, ale hlavně na vaší šikovnosti a schopnosti sehnat levný materiál. Garáže ze dřeva se totiž dají poměrně snadno sestrojit svépomoci, chce to mít pouze trochu zkušeností, dobrý stavební plán a dostatečné množství surovin. Pokud jste šikovní kutilové, náklady na dřevěnou garáž můžete snížit na minimum.


Stavebnice z plechu

Své fanoušky mají i plechové garáže. Zkonstruovat tuto stavbu pouze z dílů, které seženete, nemusí být zrovna tím nejlepším řešením. Důležitý je hlavně plech, který musí být kvalitně pozinkovaný, jinak vám dříve nebo později začne garáž korodovat. Mnohem lepší možností je koupit si plechovou garáž u solidního prodejce. Sestrojit plechovou stavebnici netrvá dlouho ani k tomu nepotřebujete žádné speciální schopnosti, pouze sadu šroubováku a možná jeden pár šikovných rukou navíc.


Zlepšení vzhledu

U plechových garáží může být problém s jejich vzezřením, plech totiž není zrovna nejestetičtějším materiálem na planetě. Stěny se však dají opatřit omítkou, která zajistí, že garáž bude vypadat o něco víc k světu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.