18.5.2017

Chystáte se na dovolenou a máte strach, aby vás mezitím nevykradli? Nejrizikovějším obdobím je právě období dovolených, kdy si zloději dovolí mnohem více. Poradíme vám, jak na zabezpečení domu i garáže.


burglary 2022162 340 ricinator pixabayChytré zabezpečení

U domu či bytu investujte do bezpečnostní cylindrické vložky s ochranou proti odvrtání. Pořiďte si také časový spínač zásuvek, který pravidelně zapne a vypne světla. Do domu i montované garáže můžete umístit také WiFi kameru, kdy se pořízený snímek automaticky odešle do vašeho telefonu. Nezapomeňte také na alarm, okna i dveře dobře zamkněte.


Buďte zodpovědní

Pravděpodobnost, že si zloději vyhlédnou vaši domácnost, můžete snížit mnoha způsoby. Dočasně například změňte jméno na schránce a na zvonku. O své nepřítomnosti se nezmiňujte na sociálních sítích, na šňůře nechte například pověšené prádlo. Před betonovou garáží nenechávejte stát drahé auto, apod.


Využijte pojištění

Některé zloděje neodradí žádné ochranné způsoby, proto nezapomeňte také na pojištění domácnosti. Zahrnuje ochranu domu i plechové garáže či zahradního domku před zloději, řáděním živlů, apod. Pro účely krádeže si nafoťte všechny cenné předměty, které by měly být také řádně umístěny v trezoru.


Dohodněte se se známými

Je dobré se dohodnout se skutečně dobrými známými, kteří čas od času do vaší domácnosti zajdou vybrat schránku, zkontrolovat, zda je vše v pořádku, zalít květiny. Jejich občasná přítomnost vyvolá dojem, že je dům či byt obydlen. Stejný efekt vyvolá i zanechání domácnosti v běžném režimu, jak jsme již zmínili například nechte na sušáku prádlo, neuklizený hrnek na stole, apod.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.