14.6.2017

Hodláte si pořídit nové auto, ale chybí vám kapitál na stavbu další garáže? Udělejte to jednoduše a pořiďte si jednu ze stavebnicových typů.


Mnoho nevydrží

Tím nejsnadnějším způsobem, jak zastřešit svůj vůz, je stavba dřevěné konstrukce. Dřevěná garáž je líbivá a zároveň i velmi levná. Její problém spočívá hlavně v životnosti, která není zrovna vysoká. Platí to hlavně tehdy, když si vyberete prefabrikovanou verzi. Šikovní tesaři se ale mohou pustit do budování garáže ze dřeva sami, což nejen rapidně sníží náklady, ale může prodloužit jejich životnost. Záleží hlavně na kvalitě použitých dřevin. I tak by se ale mělo jednat pouze o dočasné řešení, které vám v momentální situaci pomůže vytrhnout trn z paty.


Odolnější plech

Variantou číslo dvě je plechová garáž. Ta je sice o něco dražší, ale na druhou stranu disponuje vyšší odolností. Mírným nedostatkem je vzhled, který může mnoho lidí od koupě odradit. Na vnějším vzezření se dá ale zapracovat, mnohdy stačí pouze nový nátěr. Koupit si dnes můžete i typy, které jsou už v základní verzi omítnuté, což nejen výrazně zvýší jejich atraktivitu, ale zároveň i mírně zlepší tepelně izolační vlastnosti. I když použijete omítku, kvůli lepší tepelné pohodě byste měli jako izolaci zvolit i polystyrén.


Nejdražší možnost

Opravdovou kvalitu v kategorii prefabrikovaných garáží dostanete až s betonovým modulem. Betonová garáž je na tom ve většině parametrů stejně jako cihlová alternativa. Podle toho se ale pohybuje i její cena, která obvykle neklesne pod sto tisíc korun. To může být trochu problém, ale jelikož garáž z betonu nabízí plnohodnotnou ochranu pro váš vůz a nejedná se pouze o provizorní řešení, je cena adekvátní.


Přístřešky

Cenově přijatelnou možností mohou být i speciální přístřešky. Ty však garáž plnohodnotně nahradit nedokážou, jelikož poskytují pouze zastřešení, ale žádné zabezpečení proti zlodějům.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.