15.6.2017

Vhodnou alternativou k běžné zděné garáži jsou garáže z betonu. Vyznačují se obdobnou pevností, pouze jsou mnohem levnější.


Rychle k dostání

Jejich výhoda však nespočívá jenom v nízké ceně, ale i v rychlosti dodání. Prefabrikované betonové garáže jsou vlastně moduly, které se zařizují podle toho, k čemu jsou určeny a co požaduje zákazník. Jakmile je garáž hotova, což je obvykle jeden týden od objednávky, naloží se na nákladní vůz a doveze k zákazníkovi. Na předem připravené podloží se pak betonová konstrukce přesune jeřábem a následně upevní. Za optimálních podmínek celý proces instalace netrvá déle než hodinu.


Vybavení garáže

Celkové vybavení betonové garáže závisí vždy na zákazníkovi. Standard je základní elektroinstalace, tedy zásuvka a vypínač na světlo. Samozřejmostí jsou i výklopná garážová vrata. Mezi běžné vybavení se pak ještě počítá hydroizolace střechy a okap na odtok vody. Napojení na kanalizaci nebo větrací systém už jsou navíc a zpoplatňují se. Ovlivnit se dá i celkový vzhled garáže. Omítka může mít stejnou barvu jako dům a garáž tak nemusí působit rušivě, ale dokonale splývat s okolním prostředím.


Způsoby použití

Díky své specifické konstrukci se dá betonová garáž používat k mnoha účelům. Může fungovat jako dílna i jako kotec pro psy. Pokud se spojí více modulů dohromady, dá se z garáže vytvořit menší obchod či benzínová pumpa. Existují i firmy, které z betonových prefabrikátů staví rodinné domy nebo několikapatrové kanceláře. Jelikož nejsou garáže pevně zasazeny do země, dají se podle nutnosti přemístit kdykoliv na jiné místo a využít k jiným účelům.


Cihla se moc nepoužívá

Garáže z cihel se u novostaveb už příliš často nevyskytují. Jsou příliš drahé a jejich stavba také není nejrychlejší. Proto se stále více prosazují betonové verze s podobnými vlastnostmi, ale nižší cenou.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.