20.6.2017


Součástí většiny rodinných domů je garáž. Její absence není zrovna příjemnou záležitostí, jelikož auto zaparkované na ulici je v ohrožení nejen ze strany počasí, ale uškodit mu mohou i opilí výrostci.


Není nutné kupovat tradiční garáž

Většina lidí si pod pojmem garáž představí stavbu z cihel, ale tento typ se používá stále méně a méně. Důvod je prostý, vysoká cena. Běžné garáže nahrazují hlavně plechové alternativy. Jsou mnohem levnější a nabízejí prakticky totéž. Samozřejmě, že plechová garáž je o něco méně odolná, ale pořád poskytuje více než dostatečnou ochranu. Díky menším nákladům je možné pořídit si konstrukci větších rozměrů, která může fungovat nejen jako kryt pro vozidlo, ale zároveň jako úschovna zahradního nářadí, nábytku či bazénového příslušenství.


Základy nejsou potřebné

U většiny plechových garáží není potřebné zařizovat stavební povolení, bohatě postačí ohláška na místním stavebním úřadě. Jelikož se jedná o stavebnicový prefabrikát, není potřeba garáž pracně stavět, ale pouze smontovat. I u větších typů se člověk příliš nenadře, zvláště má-li po ruce alespoň jednoho kolegu, který mu pomůže. V tomto případě není nutné zabývat se kopáním základů, bohatě postačí vytvořit rovné podloží. To může mít podobu zámkové či betonové dlažby, ale dají se použít i betonové patky.


Různé podoby

Nejtradičnější formou plechové garáže je strohá kostka s rovnou střechou, ale i v tomto odvětví je možné pořídit si architektonicky zajímavější konstrukci. Co se týče estetických vlastností, na celé čáře to vyhrává montovaná garáž s omítkou. Je sice dražší než běžné typy, ale od zděné garáže je v podstatě k nerozeznání.


Nemusí se udržovat

Všechny formy plechových garáží jsou bezúdržbové. Stačí jen jednou za čas vyčistit okapy od navátého listí a jiných nečistot. Jedná se hlavně o sezónní práci, která se vykonává hlavně na podzim.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.