21.6.2017

Garáž by měla být součástí každého rodinného domu. Nemusí rovnou plnit funkci ochrany vozidla, může sloužit i jako skladiště, případně se dá snadno přetransformovat do podoby dílny.


Odolný modul

Nejčastějším typem garáže je cihlová stavba, ale ta je pro mnoho lidí až příliš drahá. Obdobné vlastnosti, ovšem za nižší cenu, poskytuje i mobilní betonová garáž. Je to v podstatě modul, o jehož rozměrech a vnitřním vybavení rozhoduje zákazník. Cihlová garáž se staví i měsíce, betonový modul je hotový se vším všudy během jednoho týdne. Předem se však musí připravit rovné podloží, na které se garáž usadí. Převoz i umístění zajišťuje dodavatel, ovšem vybudovat podloží obvykle musí obvykle samotný zákazník.


Lehká garáž


Z jiného ranku je plechová garáž. Ta je ještě podstatně levnější než její betonová varianta, ale ani zdaleka nenabízí takovou ochranu. Samozřejmě, že dešti, ostrému slunci i jiným nepříjemnostem počasí dokáže odolat, ale jako prevence proti zlodějům pokulhává. Stěny jsou příliš tenké a pro zkušeného recidivistu není problém se přes ně dostat. Tuto negativní stránku plechové garáže ale může napravit instalace alarmu, který zloděje dokáže odpudit nebo alespoň přivolat policii.


Dřevěná konstrukce

Dřevěná garáž je velice oblíbená hlavně pro svůj přírodní vzhled. Na zahradě rozhodně působí mnohem lépe než fádní beton či nevzhledný plech. Jelikož je dřevo poměrně dostupné, zruční tesaři si nemusí dřevěnou garáž kupovat, ale vyrobí si ji sami. Běžně se k tomuto účelu používají dřevěné desky, ale časté jsou i srubové konstrukce.


Vyplatí se


Všechny typy prefabrikovaných garáží jsou levnější než ty zděné. Betonový modul je z nich pochopitelně nejdražší, ale rovněž poskytuje to nejlepší zabezpečení. Plechová i dřevěná garáž jsou na tom o něco hůře, ale jsou mnohem levnější a poskytují spolehlivou ochranou alespoň před vlivy klimatu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.