29.6.2017


V dílně či garáži potřebujeme obvykle zatopit rychle a na kratší dobu, než když vytápíme obývák. Požadavky na topidla do dílen a garáží mají proto jiné nároky.


Požadavky na topení v garáži

Především na chatách a chalupách máme montovanou garáž či dílnu umístěnou na méně komfortních místech jako jsou nejrůznější přístavky. V zimě, kdy je potřeba pracovat v dílně, například na údržbě zahradní techniky, je potřeba ji vytopit, i když k tomu není uzpůsobena. Na trhu existuje celá řada topidel, které přijdou vhod.Vybrat si můžete i modely s úsporným provozem.


Pozor na výkon


Pro rychlé a účinné vyhřátí plechové garáže lze používat různé typy elektrických topných těles. Ty po zapnutí rozhánějí vzduch pomocí ventilátoru. Tělesa se liší výkonem, je vhodné znát rozměry vytápěné místnosti. S výběrem vám pomůže také prodávající, vyhnete se tak neúčinnému topidlu.


Přímotopy


Pro dílny a garáže jsou vhodné přímotopy. Ty oproti ventilátorovým topidlům hřejí trochu pomaleji. Jejich účinnost se projevuje po delší době topení. Jsou úspornější, méně hlučná a je možné topení regulovat. Další variantou jsou infrazářiče určené pro dílny. Tyto topidla využijete i v prašném prostředí. Moderní topidla na plyn se hodí i pro vyhřívání chaty či chalupy, kde nejsou rozvody elektřiny.


Hodí se i kamna


Chcete-li vyhřát dílnu, která je opatřena komínem, pak můžete využít i krbová kamna či kamna na tuhá paliva určená pro dílny. Mají robustnější konstrukci a lépe propracované detaily. Lze v nich spalovat odřezky a zbytky dřeva, ale také například uhlí či peletky.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.