6.7.2017


I přesto, že by každý rodinný dům měl mít garáž, ani zdaleka tomu tak není. V některých případech udělal chybu architekt, v jiných k tomu nebyly příhodné prostorové podmínky. Alespoň v prvním případě se to ale dá napravit.


Není potřeba stavět


Přístavba garáže není pouhou formalitou, ale poměrně drahou a časově náročnou záležitostí. I menší cihlové stavby se budují velmi dlouho. Proto si netrpěliví motoristé, kteří navíc nemíní zbytečně utrácet své pracně vydělané peníze, raději pořizují montované alternativy. Jejich hlavním zástupcem je plechová garáž. Jednoduchá, funkční a snadno smontovatelná konstrukce, která stojí jen pár tisíc. Díky těmto charakteristikám se jedná o produkt, o který je v současnosti velký zájem.


V různých velikostech a barvách


Samozřejmě, že neexistuje pouze jeden typ plechové garáže. Na trhu jich je celá řada. Některé jsou určeny pouze pro jeden vůz, jiné klidně dokáží pojmout i tři auta. Garáže tohoto typu se dají snadno připoutat k sobě a vytvořit tak celou garážovou řadu. Odlišnosti nejsou patrné pouze v rámci velikosti, ale také po estetické stránce. Základní plechová kostka není sice nic moc, ale montovaná garáž s omítkou už vypadá k světu mnohem víc. Omítka navíc působí i jako zvukový a tepelný izolant.


Údržba je nulová


Plech jako takový je v podstatě bezúdržbovým materiálem. V případě, že se ušpiní, prostě se opláchne vodou. Větší starosti ale může dělat střecha, respektive okap. Ten se rád zanáší nejen na střechách domů, ale i u garáží. Nejvíce práce je hlavně na podzim, kdy všude poletuje listí. Kromě čištění okapů však není na plechové garáži nic k udržování.


Nepotřebuje základnu


Pro masivnější prefabrikované konstrukce je obvykle potřeba stavět betonovou základnu. V případě lehké plechové garáže to tak ale není. Tu stačí pouze ukotvit do patek z betonu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.