25.7.2017

Základním a nejdůležitějším kritériem při plánování bazénu bývá jeho cena.


Jaký bazén je ten pravý ?


Právě peníze rozhodují o konstrukci, provedení i účelu bazénu na zahradu. Podle přání a požadavků majitelů zahrady pak vybíráme velikost, tvar a výšku hladiny bazénu. Rozhodně se na bazénu nevyplatí šetřit, zejména když máme děti a nároky s jejich věkem rostou.


Menší bazény


Menší mobilní a skládací bazény mají nejčastěji kruhový či oválný tvar. Instalace na zahradě je velice snadná, povrch na kterém bude bazén stát, musí být zcela rovný, bez drobných kamínků a ostrých předmětů. Můžete jej podložit geotextilií.

 

Bazény s pevnou konstrukcí


Bazény s pevnou konstrukcí, pro kterou je opora právě voda, jsou dalším oblíbeným řešením. Bazén má železobetonovou konstrukci a uvnitř plastovou nebo nerezovou vanu. Nákladnějším řešením jsou bazény s keramickým povrchem. Vydrží vám desítky let, pokud je dodržen technologický postup.

 

Plánujte


Než se pustíte do investice v podobě bazénu je potřeba znát odpovědi na několik otázek: Kdo a jak bude bazén využívat? Jaké jsou v dané lokalitě klimatické podmínky? Pokud vám v oblasti často prší, pozemek je orientován na sever, pak se nevyplatí budovat venkovní bazén bez ohřevu vody. Podloží kolem bazénu musí být stabilní, proto vybírejte místo pro bazén zodpovědně. Místo bazénu musí být slunné, pokud nechcete neustále ohřívat vodu v bazénu. Bazén nedávejte pod stromy a v dosahu keřů. Zabráníte tak padání lístků a květů do vody. Kolem bazénu by měl být dostatečný prostor pro průchod. Bazén lze zakrývat plachtou, která jej ochrání před nečistotami.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.