8.8.2017

Majitelé rodinných domů mají oproti lidem, kteří bydlí v činžovních bytech, jednu podstatnou výhodu. Mohou si nechat postavit garáž hned vedle svého příbytku.


Levnější možnost


Běžná garáž však není příliš levná, může stát až několik stovek tisíc a na to každý nemá. Není se však třeba v tomto případě spoléhat pouze na maltu a cihly, existují i plechové či dřevěné varianty. Jsou mnohem levnější, ale samozřejmě neposkytují tak kvalitní ochranu. Za to se však dají snadno smontovat. Na stavbu cihlové garáže se může čekat měsíce, plechové či dřevěné typy jsou dokončeny během jediného dne. Jedná se totiž o prefabrikáty, které se skládají jako stavebnice.


Zastřešení pro auto


Jinou alternativou jsou pak dřevěné přístřešky na auta parkovací stání. Už na první pohled je zřejmé, že ani zde se nejedná o plnohodnotnou ochranu, nýbrž jen o clonu před slunečním zářením, sněhem a deštěm. Jedná se o odkryté garážové stání. Není to ale za každou cenu handicap, někdy právě naopak. Díky tomu, že je vůz neustále na vzduchu, nedochází k rezavění podvozku ani dalších částí. Proudící vzduch totiž vysušuje. Navíc parkování venku zabraňuje teplotním šokům, kterým je auto vystaveno v zimě pokaždé, kdy vyjíždí z teplého lůna garáže do studeného počasí.


Dá se využívat více možnosti


Přístřešek na auto dřevěný je v podstatě větší pergolou, takže se dá používat i ke konání zahradních večírků. Vůz se může na jeden večer zaparkovat dál na pozemek a pod střechu se umístí posezení i s grilem. Je možné si pořídit přístřešek i s kumbálem, který se dá využívat například ke skladování příslušenství k autu či jako menší kůlna.


Jednoduchá instalace


Stejně jako v případě prefabrikovaných garáží, i přístřešky jsou hotovy velmi rychle. U větších typů může montáž trvat i dva dny, ale oproti stavbě cihlové garáže se jedná o bleskovou práci.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.