15.9.2017

Váš vůz by rozhodně neměl stát na silnici či na ulici. Pokud můžete, zajíždějte s ním do garáže. Tímto způsobem ho ochráníte proti zlodějům, kteří řádí kdekoli mají příležitost. Přesto musíme upozornit na jednu věc. Ani v garáži není vaše auto zcela bezpečné. Měli byste proto podniknout i další opatření, abyste zlodějům zkomplikovali práci.

Nejsnadnější objekt ke vniknutí1 jpg

Policejní statistiky prozrazují, že garáže jsou jedním z nejčastějších objektů, které zloději nenechají na pokoji. Obvykle si totiž myslí, že garáž není před vniknutím dostatečně zabezpečená. A pak, předpokládají, že tu najdou spoustu různých uskladněných věcí, které se jim podaří snadno zpeněžit. Proto vy, pokud už se rozhodnete investovat do prefabrikované betonové garáže, rozhodně nepodceňujte. Je škoda, aby vám z takové garáže někdo ukradl vůz nebo nějaké věci.

Nepodceňujte zámky vrat

Betonová garáž z jednoho kusu mívá i kvalitní vrata. Volte taková vrata, která zajistí věcem i vozu co nejlepší ochranu. Hodí se třeba sekční vrata na dálkové ovládání. Nikdy nepodceňujte zámky vrat, což motoristé často dělají. Jednoduchý zámek garáže může na zloděje působit doslova jako výzva. Zatímco na svém domě si třeba dáte do dveří zámek s bezpečností vložkou čtvrté třídy, na garáž dáte jednoduchý, který pomocí drobného nástroje otevře i zloděj amatér. No řekněte, nejste sami proti sobě?

Hodí se i připojištění

Proto můžete zvolit i takovou taktiku, že klasickou dveřní vložku doplníte visacím zámkem, který bude odpovídat dané bezpečnostní třídě. Můžete také zabezpečení garáže doplnit tzv. safety boxem. Pozor také na hotové garáže propojené s domem. V takovém případě je nutné zvolit i odpovídající bezpečnostní dveře. Ty obyčejné by totiž mohly velmi snadno posloužit zlodějům jako snadný vstup do domu. Důležité je garáž nejenom zabezpečit, vyplatí se ji i připojistit.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.