21.9.2017

Pořídit si prefabrikovanou garáž je pouze první krok. Druhý krok je vytvořit z ní skutečně kvalitní prostor, který dokáže poskytnout ochranu vašemu vozu. Velmi důležité proto je snažit se vytvořit v garáži co nejvhodnější podmínky, aby váš vůz nijak netrpěl. Tím výrazně zvyšujete jeho životnost.

Pozor na vodní párubetonova garaze hotovegaraze 4

Správnou volbou je zcela jistě betonová garáž z jednoho kusu, která už svým charakterem nabízí pro garážování vozu co nejoptimálnější podmínky. Velmi důležité jsou totiž stabilní podmínky, které blahodárně působí na karoserii vozu a prodlužují její životnost. Každý výraznější teplotní výkyv je totiž pro vůz velice negativním jevem. Pára se sráží ve vodu a to působí na automobil negativně, zvyšuje to jeho náklonnost ke korozi.

Dobré větrání je také důležité

Ze stejného důvodu, tedy prodloužení životnosti kovových i dalších součástí vozu, je u hotové garáže důležité i odvětrávání garáže. To musí být zajištěno, jinak máte zaděláno na velký problém. Ovšem stabilní klimatické podmínky garážového prostoru a dobré větrání ale nejsou jediným standardem, který by měla kvalitní garáž splňovat. Tím dalším je například i kvalitní podlaha, která si žádá i správný nátěr. Není nic horšího, než nekvalitní barva, která oprýskává a potřebuje neustálé opravy. I podlaze v garáži je totiž třeba věnovat náležitou péči.

Potřebujete silný film barvy

Jak tedy natřít podlahu prefabrikované garáže? Především musíte zajistit dostatečnou sílu nátěru, aby podlaha nepraskala. Podlaha totiž musí unést váhu vozidel, s nimiž budeme vjíždět dovnitř. Nejprve ale musíte připravit povrch na nátěr, který musí být suchý, bez nečistot a mastnoty. Je nutné také povrch podlahy vyspravit. Na penetrační nátěr do hloubky se používá ředěná barva, na vrchní nátěr potom tatáž barva ale neředěná, aby vytvořila hustý a silný film.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.