6.10.2017

Nejde jenom o to, postavit si garáž. Neméně důležité je vystavět k ní cestu. Někdy totiž máte hotovou garáž hned u silnice, jindy je k ní kus cesty. Potom nezbývá, než se pustit do úpravy cesty a okolí. Nehodí se jezdit do garáže v nevhodných podmínkách. Musíte zpevnit terén.

Upravujete jenom malou částbetonova garaze hotovegaraze 1

V zásadě nezáleží na tom, zda jste si vybrali plechovou garáž nebo hotovou betonovou garáž. Podstatnější je, jaký terén je kolem ní. Někdy třeba vjíždíte do garáže přímo ze silnice nebo téměř z ní. Takový vjezd a výjezd je nebezpečnější, protože kolem jezdí spousty aut. Na druhou stranu z pohledu úpravy terénu je to poměrně výhodná situace, protože musíte upravovat jenom malou část, což je poměrně snadné a rychlé. I tak je ale třeba zajistit zpevněný příjezd, i kdyby se jednalo o pouhý metr cesty.

Můžete zvolit dva pásy i plnou plochu

Jiná situace ale nastává v případě, že třeba betonová garáž stojí na vaší zahradě hezký kus od hranice vašeho pozemku. V takovém případě je třeba dobudovat dostatečně kvalitní příjezdovou cestu. Určitě nechcete do garáže přijíždět slalomem mezi kalužemi, blátem a v zimě závějemi sněhu. Jak ale nejlépe připravit terén pro vjezd kol? Ideální jsou zatravňovací dlaždice. Dají se položit v celé ploše cesty i pouze v místech příjezdu, tedy dva pásy pod kola.

Na hlínu nelze dlaždice jen tak pokládat

Ovšem položení zatravňovacích dlaždic není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Vyžaduje totiž určité terénní úpravy. Především je před instalací hotové garáže srovnat dobře terén. Jedině úplná rovina vám zajistí hladký příjezd. Samozřejmě zatravňovací dlaždice nelze pokládat jen tak na trávu, je třeba pod ně vytvořit vrstvu štěrku a nakonec písku. Jedině správně připravený podklad bude plně funkční a vydrží vám dlouhá léta.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.