10.10.2017

Nyní je velmi praktické nedělat garáž jako součást domu. Garáž obvykle bývá umístěna vedle domu a využívá se hotová garáž jako velmi efektivní řešení. Je to levnější. Můžete si pořídit hotovou garáž, která se dá osadit velice rychle. To je obrovský rozdíl proti garáži stavěné svépomoci. Ta bývá velmi drahá. Potřebujete na ni spoustu finančních prostředků. Proto volte hotové garáže a umístěte je vedle domova.

Důležité jsou i předpisy4

Dalším důvodem, proč nemít garáž přímo v domě, je velké riziko požáru. Je totiž třeba upozornit na to, že v garáži samozřejmě vznikají zplodiny. Ty mohou při příliš vysoké koncentraci vzplanout a způsobit požár. Když ale bude hotová betonová garáž instalována vedle domu, podobné potíže nehrozí. Garáž tak neohrožuje nikoho. Samozřejmě ale musí být i tato garáž dobře odvětrávaná, přestože je umístěna samostatně. Každá garáž musí bez podmínečně splňovat požární předpisy.

Oheň neohrozí dům

V případě, že se garáž nachází v domě, musí být oddělená proti požárními dveřmi. U prefabrikované garáže samozřejmě nejsou dveře potřeba. Dům a garáž nejsou propojeny a požár by se tak mohl rozšířit teprve ve chvíli, kdy už je dům v plamenech a ohrožuje i budovu hned vedle, tedy garáž. Věřte, že takové riziko nenastane. Proto je jasné, že umístění garáže vedle domu snižuje případná požární rizika. Vyplatí se tedy počítat s touto koncepcí garáže.

Spojení je velice jednoduché

Když máte garáž umístěnou vedle domu, jistě chcete sladit s domem, aby na první pohled tvořila z architektonického pohledu jednotný celek. Není to naštěstí nijak složité. Garáž z jednoho kusu se snadno připojí k domu, i když je od něj oddělena hned dvojitou zdí. Jedna je zeď domu, druhá potom vlastní zeď garáže. Vznikne mezi nimi pouze malá mezera. Tu jednoduše přikryjete, když použijete fasádní lištu.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.