13.10.2017

Pořídit si garáž je velmi důležitý krok. Zajistíte tak ochranu svému vozu před lupiči, nepřízní počasí. Garáž se rozhodně vyplatí, protože vám vydrží dlouhé roky a dá se navíc použít nejenom pro zaparkování vozu, ale i pro řadu dalších účelů. Měli byste si ale garáž také pojistit. Uvidíte, že se to může hodit.

Rozumné rozhodnutí neodkládejtemontovaná garáž s omítkou

Svůj rodinný dům si určitě pojistíte. Co kdyby vás navštívili nezvaní hosté v podobě zlodějů? Nebo přišla živelná pohroma v podobě velké vody. V takovém případě se pojistka domu rozhodně vyplatí. Až přijdete o velkou část svého majetku, uvidíte, že peníze z pojistky pomohou k novému restartu života. Tak proč nepojistit třeba i betonové garáže? Rozhodně je to rozumné rozhodnutí, které byste neměli odkládat na neurčito. Lépe je mít určitou jistotu.

Dostanete finanční vyrovnání

V okamžiku, kdy i vaše plechová garáž bude pojištěná a přijde třeba velká voda, pokud žijete blízko řeky, dostanete pak z pojistky finanční vyrovnání. Jak ale vlastně garáž pojistit, aby to pro vás bylo výhodné, vyplatilo se vám to? Především je možné zvolit pojistku garáže samotné jakožto stavby. Dále se samozřejmě dají pojistit i věci uvnitř garáže – čili automobil samotný a dále zde uložené věci. Garáž vám totiž může sloužit i jako skladiště třeba náhradních dílů k vašemu vozu, které jsou rovněž velmi cenné a jejich případná ztráta by pro vás znamenala velkou škodu.

Všechno najednou nejde

I když máte třeba prefabrikovanou betonovou garáž z jednoho kusu je vhodné ji pojistit. Řada pojišťoven má i komplexní pojistky vztahující se jak na nemovitost i na věci v ní. Ovšem pojistku zahrnující současně budovu garáže, motorové vozidlo v ní i případně v garáži uložené věci, na trhu bohužel nenajdete. To je potom nutné pojistit zvlášť. Tedy zvlášť garáž a věci v ní a zvlášť auto.