16.10.2017

Není důležitá jenom podoba vaší garáže, ale také vnitřní prostředí. Někteří lidé si myslí, že když vybudují vytápěnou garáž, udělají tím pro svůj vůz to nejlepší. To je ale bohužel velký omyl. Skutečnost je trochu jiná. Pojďme se tedy společně podívat na to, jaké podmínky jsou pro vaše auto v garáži nejvhodnější. Uvidíte sami, že garáž, kde je horko, není dobrým řešením.

Teplotní šoky způsobují velké potížebetonova dvojgaraz

Představte si sami sebe v zimě. Venku jsou teploty hluboko pod bodem mrazu a vy se vrátíte domů, kde je pokojová teplota. Je to pro vás velký šok, který v silných mrazech může být teplotní rozdíl klidně i čtyřicet stupňů. Vy budete minimálně pořádně nachlazení, z toho se ovšem dostanete. Podobně je na tom i vaše auto při přechodu z venkovního mrazu do teplé betonové garáže.

Jak zabránit korozi

Vaše auto sice nedostane rýmu jako vy, ale změna prostředí na něm také zanechá nepříjemné stopy. Především vodní pára v prostředí garáže kondenzuje a mění se ve vodu. Ta se usazuje na karoserii vašeho vozu a způsobuje korozi. To je samozřejmě špatný jev. Naštěstí prefabrikované betonové garáže mají dobré větrání a nebývají vytápěné, tedy pokud nechcete garáž vytápět vy sami. Neměli byste to dělat.

Co doporučují odborníci?

Hotové betonové garáže doporučují odborníci nechat bez vytápění právě kvůli nebezpečí kondenzace vodní páry. Dalším důležitým doporučením je zajistit kvalitní větrání, tedy i odvod vodní páry. Obvykle ale má tento typ garáží dobré odvětrávání už přímo zabudované. Stará se o to výrobce, který je samozřejmě povinen splnit všechny normy týkající se i větrání. Takže se kondenzace páry nemusíte bát. Jak vypadá z výše uvedeného, je lepší zvolit garáže bez topení. Ty zaručí, že vozidlo nebude trpět teplotními šoky. Významně pak prodloužíte životnost svého auta a to se vám určitě bude hodit.

Kontaktní formulář

Jméno*
Zadejte jméno.
Email*
Zadejte email
Telefonní číslo
Zadejte telefon
Předmět*
Zadejte předmět zprávy
Zpráva*
Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:
Potvrďte, že nejste robot.