17.10.2017

Stavba garáže má celou řadu různých úskalí. Nejde jenom o samotnou stavbu. Určitě chcete, aby vám garáž poskytovala co nejvyšší přidanou hodnotu. Proto byste se měli zaměřit i na vnitřní prostor garáže. Nemusí jít jenom o šedivý prostor, kam prostě strčíte svůj vůz a dál se o nic nestaráte.

Část prostoru můžete využít jako dílnubetonova dvojgaraz

Především i betonové garáže mohou mít okna. Získáte tak kvalitní prostor, kam bude pronikat denní světlo. U větších garáží, například u dvojité garáže může část, na které nestojí vůz sloužit jako dílna. Pokud nesvítí denní světlo, chce to zavést sem elektroinstalaci a kvalitní osvětlení, při kterém můžete bez potíží pracovat. Samozřejmě ale, že když si sem zavedete elektřinu a umístíte případně i nějaké strojní vybavení, musíte naprosto bezpodmínečně dodržovat požární předpisy.

Nepodceňujte požární rizika

Za další byste třeba i v plechové garáži rozhodně neměli podceňovat podlahu. Jde totiž o vaši bezpečnost. Občas se stane, že z auta na zem vyteče trocha oleje, nebo třeba pár kapek benzínu. To vše snižuje vaši bezpečnost. Hořlavé látky, které mohou kapat, nebo dokonce vytékat významně zvyšují rizika požáru. Stačí pak jiskřička a všechno je v plamenech. Jak tomu předejít? Betonová podlaha garáže si také žádá správné ošetření. Ideální je nátěr. Natřete si proto podlahu v garáži kvalitní k tomu určenou barvou.

Nátěr zaručí, že neuklouznete

Díky nátěru se betonové garáže změní ve veselejší objekty. Nemusíte přitom nutně volit šedý nátěr, klidně sáhněte po barvě. Z natřené podlahy pak velmi snadno odstraníte jakékoli skvrny od oleje, nafty, benzinu. Tím výrazně snížíte požární rizika. Zároveň snižujete i bezpečnostní rizika, protože na podobných tekutinách můžete uklouznout a způsobit si nepříjemný úraz. Chráníte také tímto způsobem podlahu proti vlhkosti.