24.10.2017

Když máte garáž jako součást rodinného domu, pro zloděje to znamená doslova a do písmene pozvánku dovnitř. Dokonce i policejní statistiky mluví o tom, že zloděje právě toto láká jako vstupenka dovnitř do domu. Je dokázáno, že zatímco na prvním místě jsou jako vstup do domu pro zloděje použity vstupní dveře, hned na druhém se ocitají vrata garáže.

Garáž v domě je branou pro zloděje4

Proto pokud tvoří vaše garáž přímo součást vašeho rodinného domu, je důležité mít se na pozoru a dostatečně vrata zabezpečit. Jinak byste se totiž nechtěně mohli dočkat nezvaných návštěvníků, což by jistě nebylo příjemné. Ovšem trochu jiná situace je, pokud využíváte hotovou betonovou garáž, která není přímou součástí domu, stojí vedle a je například s domem jenom spojena fasádními lištami nebo dokonce stojí odděleně kousek vedle. Je-li na první pohled jasné, že tudy nelze proniknout do domu, zloděje většinou přestává garáž zajímat, tedy pokud nechtějí ukradnout auto.

Vyberte kvalitní vrata

Určitě ale nechcete přijít ani o vůz, pro který jste si vybrali prefabrikovanou garáž z jednoho kusu. Proto rozhodně doporučujeme dobře zajistit i takovou garáž, byť třeba není viditelnou vstupenkou do domu. Především jde o to pořídit kvalitní garážová vrata. Vybírejte taková, která se nedají jednoduše nadzvednout, ale ani nijak mechanicky poškodit či nalomit, poničit. Dnes už je k dispozici spousta systémů, které nabízejí vysoký stupeň zabezpečení. Mohou to být třeba sekční nebo rolovací vrata.

Nezapomeňte na zámek

Když betonové garáže vybavíte opravdu kvalitními vraty, která nepůjde jen tak snadno zničit, máte velkou část práce za sebou. Už tímto krokem jednoznačně zvyšujete bezpečnost vozu. Za další vyberte opravdu kvalitní zámek. Právě tento prvek je nejslabším místem celých vrat. Tvoří jasný cíl zlodějů. Snažte se tedy investovat do kvalitního bezpečnostního zámku.