8.4.2020

Lidé si garáž často pletou se skladištěm všeho nepotřebného. Proč ne, když se v ní najde místo. Přesto, jak ostatně ukázal už náš předchozí článek na toto téma, existují výjimky, které do garáže z různých důvodů nepatří vůbec. A toto je další pětice.


Víno

Stejně jako potraviny, kterým jsme se věnovali v prvním díle, i víno je extrémně citlivé na krátkodobé výkyvy teplot, které jsou v neizolované garáži na denním pořádku. Podobně je to i s jeho nesnášenlivostí světla. Obojí totiž přispívá ke změně barvy a chuti. Proto do garáže víno, milující stabilní, chladnější teploty a temno, zkrátka nepatří.


Ledničky

Jako každý spotřebič i lednička se může vlivem dlouhodobého působení vlhkosti proměnit ve zcela nepoužitelný kus harampádí. A to nemluvíme o možnosti poškození některých částí různými škůdci. Především ale nestálá teplota v garáži může pořádně provětrat vaši peněženku – máme na mysli zvýšené náklady na provoz lednice v případě, že ji v prostorách garáže běžně využíváte k úschově potravin. Třeba jen proto, že do kuchyně se vám už nevejde.

Náš tip: Betonové monolitické garáže

Pračky

Podobné nebezpečí jako u lednice číhá i na pračku v garáži – hrozí rezivění či plísně na důležitých částech pračky, které si pak v lepším případě vyžádají opravu, v horším pořízení nového modelu.


Starožitný nábytek

I zde představuje vlhko hlavní problém. Starožitný dřevěný nábytek může po delší době utrpět značné a nezvratné škody na kráse. Čím déle se dřevo nachází ve vlhkých podmínkách, tím více se kroutí a smršťuje.


Syrové dřevo

Syrové dřevo v garáži? Proč ne, ale za žádných okolností v případě, že uvnitř parkujete i své auto nebo motorku. Vysoká vlhkost obsažená v syrovém dřevě se postupně uvolňuje do prostoru a může zanechat nehezké stopy rzi na karoserii.