1.7.2020

Zjistěte, jak uspořádat věci a vybavení v garáži tak, abyste získali více prostoru bez nutnosti rozšíření garáže.


5 klíčových zón efektivní garáže

Zóna 1

Tato zóna v podstatě představuje garážovou alternativu předsíně, tedy místo, kam při vstupu máte možnost odložit věci. Obzvláště praktická je tato zóna v případě, že je vaše garáž řešena jako součást domu a můžete mezi ní a obytným prostorem procházet.

Neměly by proto chybět věšáky na oblečení, rohožka či menší polička, anebo rovnou skříňka, na uložení osobních věcí. Skříňka rovněž najde uplatnění, pokud pracujete v garáži denně a chcete čas mezi příchodem a začátkem prací co nejvíce zkrátit. Můžete si zde totiž vždy před odchodem připravit veškeré pomůcky, které budete následující den potřebovat.

Čím blíže vstupu do garáže tuto první zónu vytvoříte, tím lépe.


Zóna 2


Své vlastní, specifické místo by měly mít i veškeré zahradní potřeby, případně vybavení související s vaším oblíbeným koníčkem. Pro maximální efekt se vyplatí roztřídit předměty a vybavení zvlášť na ty, které jsou vhodné k zavěšení, a na ty, které se kvůli rozměrům a váze dají umístit pouze do police. Pravděpodobně budete překvapeni, kolik věcí, se dá jednoduše zavěsit na nástěnný panel s háčky. A kolik volného místa tím získáte.


Zóna 3

Pro sezónní a jen zřídka používané předměty, které je však vhodné mít v případě potřeby po ruce, takže je nestačí jen hodit na půdu, představuje perfektní místo strop. Nabízí přehršel prostoru, který je u většiny garáží prakticky nevyužitý. Doporučujeme proto pořídit a namontovat stropní police/regály, vhodné jak k zavěšení kol, tak
k úschově výbavy do polic samotných. Obzvláště tašky se sportovními potřebami, autochladničky a všelijaké bedny zde zaparkují naprosto dokonale.

Zóna 4

Sportovní vybavení jako brusle, kola a další potřeby se z praktických důvodů vyplatí umístit co nejblíže vchodu. Tedy do samostatné zóny. Totéž platí pro zahradní kolečko a podobně.


Zóna 5

Vytvořením předchozích čtyř zón vám získáte více prostoru pro automobil a pohodlný pohyb kolem něj, anebo v něm vytvoříte plnohodnotnou pracovní plochu. Můžete tak do garáže pořídit větší pracovní stůl, lépe rozmístit závěsné skříňky a často používané nářadí umístit na nástěnný panel.

Rovněž by vám tímto měl vzniknout dostatek prostoru pro úschovu pneumatik, což je u řady garáží překvapivě častý problém.