14.10.20

Zajímáte se o pořízení betonové garáže? Zde najdete odpověď na nejčastější dotazy našich zákazníků, které s pořízením garáže souvisejí.

Jaké jsou výhody betonové garáže?


Monolitická betonová garáž, také označovaná jako „hotová garáž”, má řadu výhod. Mezi ty klíčové patří mobilita celé stavby, což je něco, co typická zděná garáž zkrátka nenabídne. S tím souvisí rychlá realizace a celkově až o desítky procent nižší pořizovací cena.

Mají betonové garáže nějaká rozměrová omezení?


V podstatě ne. Nabídka typizovaných rozměrů sice logicky omezena je, ale výhodou monolitické konstrukce je jednoduchost, s jakou lze spojit několik jednotek do sestavy, následně provést konstrukční úpravy dle potřeby, a vytvořit tak garáž prakticky o libovolné ploše. A samozřejmě s libovolným počtem parkovacích míst.

Vyžaduje betonová garáž stavební povolení?


Betonové garáže tohoto typu spadají do kategorie takzvaných mobilních staveb, to znamená, že nepřesáhnou-li celková plocha a rozměry garáže stanovené normy – např. vejde-li se do 25 m2 zastavěné plochy – postačí vám k její realizaci (zpravidla) jen územní souhlas.V závislosti na lokalitě se však mohou podmínky lišit, proto vždy nejdříve navštivte s touto otázkou místní stavební úřad a ověřte si vše potřebné.

A co stavební připravenost?


Osazení betonové garáže se typicky provádí na betonový podklad. Tato stavební připravenost je záležitostí klienta, můžete však svěřit kompletní stavební přípravu do rukou našich zkušených profesionálů.

 

Jak probíhá realizace?


Samotné osazení probíhá za použití těžké techniky (v místě musí být zajištěna dostupnost) a trvá zpravidla jen několik hodin. Poté je garáž téměř okamžitě připravena k zaparkování vašeho vozu. Pro detailní informace k realizaci, prosím, kontaktujte naši infolinku.

Je možné garáž přizpůsobit?


Ano, lze spojit několik jednotek do jednoho celku, konstrukci betonové garáže upravit tak, že bude opatřena například výřezy pro umístění oken nebo dveří, případně doplnit příčky, zvolit typ střechy, barvu venkovní omítky, typ příslušenství jako jsou vrata...

Mohu si garáž nejdříve prohlédnout?


Jistě. Stačí navštívit náš showroom a prohlédnout si vystavené betonové garáže a další produkty. Stačí si u našeho obchodního zástupce ověřit, zda a v kterém ukázkovém centru je daný produkt vystaven. A následně si domluvit termín vaší prohlídky, během níž vám obchodní zástupce samozřejmě zodpoví i jakékoliv další dotazy.